Havza’da Bitkisel Üretim Projesi Kapsamında Tohum Gerçekleştirildi

Samsun İli Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında Havza’da fasulye ve patates tohumluğu dağıtımı gerçekleştirildi.

Havza’da Bitkisel Üretim Projesi Kapsamında Tohum Gerçekleştirildi

Samsun İli Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında Havza’da fasulye ve patates tohumluğu dağıtımı gerçekleştirildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen Bitkisel Üretim Projesi kapsamında Havza’da tohum dağıtım töreni düzenlendi.

Havza İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yanındaki alanda düzenlenen programa Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Ali Korkmaz, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, MHP İlçe Başkanı Ferhat Gültekin, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt, Oda ve Birlik Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Örgütleri ve Havzalı üreticiler katıldılar.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Ali Korkmaz ise yapılan destekleme çalışmalarında büyük başarılar elde edildiğini ifade ederek; “İl müdürlüğümüz ile işbirliğinde sahada çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yem bitkilerinden sonra bitkisel üretimi destekleme projemiz devam ediyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak 2022 yılında çiftçilere vereceğiz desteği 10 katıda çıkardık. Projemiz sonuçları itibari ile hayırlı olsun.” Dedi.

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam burada yaptığı konuşmasında; “ Büyükşehir Belediye Başkanlığımız 2022 yılında Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi ile il genelinde yaklaşık 3.000 çiftçimizin 35.754 da alanda bitkisel üretim yapabilmesi için tohum, fide ve fidan desteği sağlamış olacaktır. Samsun Tarımına vermiş oldukları desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir'e şahsım, kurumum ve Samsunlu üreticilerimiz adına teşekkürlerimi sunarım. Bitkisel Üretimi Geliştirme projesinin üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.

Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise tohum dağıtımının önemli üreticiyi desteklemek adına önemli olduğunu dile getirerek, “İlçemizdeki sulama sıkıntılarının giderilmesi ve sulanabilir alanları arttırarak ekim sahalarının genişlemesi ile bitkisel yetiştiricilik daha da gelişecektir. Tüm kurum ve kuruluşlarımız ile ilçe tarımının gelişmesi için çalışmaktayız. Havza Belediyesi olarak her zaman çiftçilerimizin yanındayız ve ihtiyaçları için destek olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Ali Korkmaz ve diğer katılımcılar tarafından üreticilere fasulye ve patates tohumluğu dağıtımı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Asarcık, Kavak, Havza, Ladik, Vezirköprü ve Bafra ilçelerinde 333 çiftçiye bin dekar alanda dilim yapılmak üzere 10 bin kilo fasulye tohumu ile Havza, Ladik ve Vezirköprü ilçelerinde 50 çiftçiye 150 dekar alanda dikilmek üzere 50 bin kilo patates tohumluğu dağıtılacak.

Program sonrası ardından Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Ali Korkmaz ve berberindekiler Havza Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret ederek burada Oda Başkanı Coşkun Genç’ten oda faaliyetleri ve tarımsal üretim ile ilgili talepleri hakkında bilgiler aldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eşine Destek İçin Başladı, Meslek Sahibi Oldu ve Usta Öğretici Oldu
Eşine Destek İçin Başladı, Meslek Sahibi Oldu ve Usta Öğretici Oldu
Havza SYDV Mütevelli Heyetine Muhtar Üye Seçimi Yapıldı
Havza SYDV Mütevelli Heyetine Muhtar Üye Seçimi Yapıldı