Doğayı Ve Hayvanları Koruma Derneği Kuruldu

İlçemizde Sivil Toplum Örgütlerinin arasına yeni bir dernek daha katıldı. Amacı Bölgemizdeki doğa ve hayvanları koruma kapsamında gerekli araştırmaları yapmak, projeler üretmek, etkinlikler düzenlemek, toplumumuzu bilgilendirmek ve bilinçlendirmek olan “Doğayı Ve Hayvanları Koruma Derneği” kuruldu.

Doğayı Ve Hayvanları Koruma Derneği Kuruldu

İlçemizde Sivil Toplum Örgütlerinin arasına yeni bir dernek daha katıldı. Amacı Bölgemizdeki doğa ve hayvanları koruma kapsamında gerekli araştırmaları yapmak, projeler üretmek, etkinlikler düzenlemek,  toplumumuzu bilgilendirmek ve bilinçlendirmek olan “Doğayı Ve Hayvanları Koruma Derneği” kuruldu.

Kuruluş aşamasını tamamlayan dernek en kısa zamanda açılışını gerçekleştirip çalışmalarına başlayacaktır. 15 yönetim kurulu üyesi bulunan derneğin kurucu başkanlığını Osman Çetin yapmaktadır. Derneğin ilk yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Dernek Kurucu Başkanı Osman Çetin; ‘’Derneğimizin tüzüğünü uzun bir araştırmadan sonra tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde hazırladık. Amaçlarımızı doğayı ve hayvanlarımızı korumada neler yapılabilir noktasında yoğunlaştırdık. Günümüze baktığımızda doğayı insanoğlu kendi elleri ile mahvediyor. Doğanın bize ihtiyacı yok ama bizlerin doğaya ihtiyacı var zira doğa bir şekilde hayatını idame ettiriyor. Hunharca zalimce katlettiğimiz Doğa zaman zaman insanoğlundan intikamını alıyor. Daha güzel bir çevre daha güzel bir yaşam ve gelecek için Doğaya sahip çıkmalıyız. Canlı olup da seslerini duyuramayan Hayvan dostlarımızın durumu ise içler acısı gözükmektedir.

Derneğimizin çalışmaları Doğa ve Hayvan merkezli olup odak noktasında insanlarımız vardır. Geniş kapsamlı tutulan tüzüğümüzde Havza ve Havzalıların yaşamlarını kolaylaştıracak, yardımcı olabilecek maddelerde eklenmiştir. 2 büyük projemizin çalışmalarını başlattık. Bunlardan birincisi Tarım Orman ve Köy işleri Bakanlığı Erozyonla Mücadele müdürlüğünden talep edeceğimiz iki alana yaklaşık 250 kedimizin ve 60 civarından köpeğimizin barınacağı bakımları yapılacağı kedi evleri ve köpek bahçeleri oluşturmak. Bir diğer projemiz Havza, Vezirköprü, Ladik, Kavak ve Asarcık bölgelerinin ortak noktasında Büyükşehir ve ilçe Belediyeleri ile işbirliğine gidilerek büyük bir Hayvan barınağı kazandırmak.

Her çalışmada olması gereken tek faktör insan faktörüdür. İnsan sevgisinin önüne hiçbir sevgi geçmemelidir. İnsan odaklı çalışmalarımızda her türlü sorun ve problemlere çözüm bulmaya çalışacağız. Sorun veya sorunların bir parçası değil çözümlerin bir parçası olmaya gayret göstereceğiz.

En kısa zamanda Belediye İşhanı 2 nci katta bulunan hizmet binamızda faaliyete hazır hale getirip açılışımızı gerçekleştireceğiz. Kurulum aşamasında bizlerden desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Sayın Cengiz Nayman’a ve Belediye Başkanımız Sayın Av. Sebahattin Özdemir ‘e teşekkür ederim.’’dedi.

“Doğayı Ve Hayvanları Koruma Derneği” yönetim kurulunda Mustafa Yetik, Cemalattin Ertan, Hanefi Temel, Ramazan Arkan, Faruk Altındal, Tamer Yılmaz, Reyhan Saat, Özlem Çon, Melike Tekinbüğrü ve Abdurrahman Altun bulunmaktadır.

              

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eşine Destek İçin Başladı, Meslek Sahibi Oldu ve Usta Öğretici Oldu
Eşine Destek İçin Başladı, Meslek Sahibi Oldu ve Usta Öğretici Oldu
Havza SYDV Mütevelli Heyetine Muhtar Üye Seçimi Yapıldı
Havza SYDV Mütevelli Heyetine Muhtar Üye Seçimi Yapıldı