Havza’da Büyükşehir Gençlik Çalıştayı Yapıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ‘Gençlik Çalıştayı’nın 5'incisi Havza’da gerçekleştirildi.

Havza’da Büyükşehir Gençlik Çalıştayı Yapıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ‘Gençlik Çalıştayı’nın 5'incisi Havza’da gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gençlere daha güzel bir gelecek sağlamak adına heyecan duyduğunu ve bu kapsamda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, "Geleceğe dair planlarımızda gençler daima merkezimizde yer alacak" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Büyükşehir Gençlik Hareketi çalışmaları kapsamında 17 ilçede organize edilen Gençlik Çalıştaylarının 5.’incisi Havza’da düzenlendi.

Havza Gençlik Merkezi Toplantı Salonu'nda yapılan çalıştaya Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ömer İdris Akdin, Havza İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, İlçe Gençlik ve Spor Şube Müdürü Cafer Uzun, Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt, Havza Gençlik Merkezi Müdürü Mecit Keskin, AK Parti Havza Gençlik Kolları Başkanı Kadircan Şenkal ve çok sayıda genç katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ömer İdris Akdin, Gençlik Hareketi'nin “İdeallerin ülken kadar büyükse; Büyükşehir seni bekliyor” mottosuyla yola çıktığını, bu amaçla düzenlen çalıştaylar ile gençlerin ilçelerinde gördükleri sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin ele alındığını belirterek; “Proje ile tüm ilçelerdeki gençlerimizi ortak akılda buluşturuyoruz. Ayrıca gönüllü faaliyetlerinden sosyal sorumluluk projelerine, kültürel çalışmalardan spor organizasyonlarına kadar geniş bir çalışma alanı oluşturuyoruz. Gençlerin gözünden Samsun’un sorunlarını dinlemekteyiz ve önerilerini not almaktayız. Bu şehrin geleceğini inşa etmek istiyorsak, bu şehrin değerlerini, tarihi bağlarını nesilden nesile aktaracaksak, öncelikle gençleri anlayıp, onlarla birlikte yürüme kararında olmalıyız” dedi.

Konuşmanın ardından çalıştayda sivil toplum örgütleri, lise ve Havza Meslek Yüksekokulu, Havza KYK Yurdu, Havza Gençlik Merkezi öğrenci temsilcileri sunumlarını gerçekleştirerek talep ve önerilerini iletti.

Çalıştayın sonunda katılımcı gençlere Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan çeşitli hediyeler verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı