Öğrencilere Müzik Sınıfı Kurmak İçin Konser Verecekler

İlçemizde müzik öğretmeni ve müziğe sevdalı öğretmenlerden oluşan koro Vakıfbank Atatürk Ortaokulunda müzik sınıfı oluşturmak için konser verecekler.

Öğrencilere Müzik Sınıfı Kurmak İçin Konser Verecekler

İlçemizde müzik öğretmeni ve müziğe sevdalı öğretmenlerden oluşan koro Vakıfbank Atatürk Ortaokulunda müzik sınıfı oluşturmak için konser verecekler.

Vakıfbank Atatürk Ortaokulunda yapılan yenileme ve okulu geliştirme çalışmaları kapsamında okula müzik sınıfı kazandırılması için yapılan çalışmalar kapsamında okulun müzik öğretmeni Arslan Akyüz tarafından ilçede farklı okullarda görev yapan müzik öğretmeni ve müziğe sevdalı öğretmenleri okula kurulacak olan müzik sınıfı için bir araya getirerek koro kuruldu.

Yaklaşık 3 aydır öğrenciler için çalışmalarına devam eden koro 28 Mart tarihinde Havza Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenecek olan Türk Halk Müziği Konserinde sahne alacak.

Müzik öğretmeni Arslan Akyüz idaresindeki; ilçede farklı okullarda görevli müzik öğretmenleri Anıl Kızılırmak, Emrah Sasa, Burçin Bağrıyanık, Emel Çebi, Ünsal Güner, İsmet Parlak, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Erol Şahin ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Erdem Ünal’dan oluşan kora konserde 21 parça seslendirecekler.

Konserden elde edilen gelir ise Vakıfbank Atatürk Ortaokul’una kazandırılacak müzik sınıfı için harcanacak.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Erdem Ünal müziğin kendisi için bir tutku olduğunu belirterek; “Müzik evrensel bir dil ve insanları buluşturan bir olgu. Bizlerde bizim gibi müzik sevdalısı çocuklarımızın eğitimine katkı vermek adına bir araya geldik.”dedi.

Müzik Öğretmeni Arslan Akyüz Türk Halk Müziği konserine hazırlandıklarını belirterek; “ Okulumuza ve öğrencilerimize bir müzik sınıfı yapmak adına müzik öğretmeni ve müziğe sevdalı öğretmenlerimiz ile bir yola çıktık. Düzenlediğimiz ücretli konserden elde edilen gelir ile müzik sınıfımız enstrümanlar alacağız. Okulumuzda bazı yenilikler yapılıyordu, öğretmenler olarak öğrencilerimiz için yeni projeler için görüş alışverişlerimiz esnasında okulumuz rehber öğretmeni Özlem Hanım’ın ‘Müzik sınıfı da yapsak nasıl olur? Bunun için bir konser düzenlesek’ sorusu ile yola çıktık. Bizden önce bu işleri yapan okulları ziyaret ettik ve 3 aydır bu konsere hazırlanıyoruz. Tüm arkadaşlarımız ile canla başla çalıştık. Güzel bir etkinlik çıkacağına inanıyoruz.” Dedi.

Okul Müdürü Fikret Yavuz ise konser için ilçenin farklı okullarında görevli müzik öğretmenleri ile müzik sevdalısı öğretmenleri yaklaşık 3 aydır çalıştıklarını ifade ederek; “ okulumuzu güzelleştirme ve geliştirme çalışmaları kapsamında okulumuza müzik sınıfı oluşturmak için çalışmaktayız. Emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah 28 Mart tarihinde Belediye Kültür Merkezinde düzenlenecek konserden elde edilecek gelir ile okulumuz müzik sınıfı kazanacak. Tüm halkımız konsersimize davetlidir. Bir kez daha emek veren tüm müzik öğretmeni arkadaşlarıma vermiş oldukları emeklerden ötürü teşekkür ederim. Ayrıca Havza Kaymakamımız Cengiz Nayman ve İlçe Milli Eğiti Müdürü Uğur Sağlam ve bizlere destek olan herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı