ÇİFTÇİLERE EĞİTİM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Kurultay Tarım ile Bayer Türk ilaç firması ilçemizde tarım faaliyetlerinde bulunan çiftçiler için eğitim toplantısı düzenledi.

ÇİFTÇİLERE EĞİTİM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

 Kurultay Tarım ile Bayer Türk ilaç firması  ilçemizde tarım faaliyetlerinde bulunan çiftçiler için eğitim toplantısı düzenledi.

  Bayer Türk Kimya Sanayi Karadeniz  Bölge Müdürlüğü ve Kurultay Tarım işbirliği ile Hayal Park Toplantı Salonunda Cumartesi günü ilçemiz üreticileri için eğitim toplantısı yapıldı.

 Toplantıda slayt ekranından çiftçilere sunum gerçekleştiren  Bayer Türk Kimya Sanayi Karadeniz  Bölge Müdürlüğü Ticari Satış temsilcisi Hasan KELEŞ, bölgemizde yetiştirilen Buğday ve Arpa ürünlerinde görülen hastalık, zararlı belirtilerini ve kullanılacak ilaçları ayrıca yabancı otlarla mücadelede  kullanılan ilaçları, ilaçlara bağlı olarak üreticilerin hangi aşamalarda yardıma ihtiyaç duyacaklarını belirtmiştir.Hastalık, zararlı ve yabancı ot direnci ile ilgili olarak merak edilen birçok soruya da cevap sunan Bayer Türk Kimya San.Ltd.Şti. Ticari Satış Temsilcisi Hasan KELEŞ mücadele yönetiminin her aşamasında bilgi sahibi olunması mümkündür dedi.

 Toplantı sonrası Kurultay Tarım sahibi Ziraat Yüksek Mühendisi Salih Kurultay yaptığı açıklamalarda; amacımız ve görevimiz çiftçilerimizin en bilinçli ve doğru şekilde çiftçilik yaparak kaliteli ve yüksek verimli ürünler almasını sağlamaktır. Bunun için elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz dedi. Bu seneki iklim şartlarına bağlı olarak Buğday ve Arpa bitkisinde kardeşlenme döneminden başlayarak Kök ve Kökboğazı hastalığı olabileceğini ve ilerleyen dönemlerde Septoria Yaprak Lekesi ve Pas hastalığı yoğunluğu görülebilir şeklinde açıklamalarda bulundu.Teknik destek sağlayarak arazi kontrolleri ile yerinde teşhis yaparak çiftçilerimizi bilinçlendirmeye devam edeceğiz dedi.Toplantı sonrasında çiftçilere  ikramlarda bulunarak davetlilere teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
MHP’de Müracaatlar Başladı
MHP’de Müracaatlar Başladı