Havza’da Yangın 2’si Çocuk 6 Kişi Dumandan Etkilendi

Havza ilçesinde meydana gelen yangında 2’si çocuk 6 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Havza’da Yangın 2’si Çocuk 6 Kişi Dumandan Etkilendi

Havza ilçesinde meydana gelen yangında  2’si çocuk 6 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Havza’ya bağlı Demiryurt Mahallesinde Mahalle Muhtarı Cemil Kurt’a ait 3 katlı betonarme evin bitişiğinde bulunan ve  ekmeklik, odun deposu ile ambar olarak kullanılan müştemilatında  çıkan yangın neticesinde dumandan 6 kişi etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiler göre Kurt ailesi müştemilatın ekmeklik bölümünde ekmek pişirdikten sonra evin ikinci katındaki evlerine yemek yemek üzere  çıktılar. Bir süre sonra evdekiler evin içerisinde aniden dolan duman neticesinde kendileri evin arka kısmında bulunan ahırın çatısına çıktılar.

 

Muhtar Cemil Kurt evde bulunan ve felçli olduğu öğrenilen annesi Kibar Kurt ‘u kendi imkanları ile çıkarmak istedi.  Yaşlı ve felçli kadın ile ahır çatısındaki ev halkı olay yerine gelen Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Havza Amirliğine bağlı ekipler tarafından merdiven yardımı ile tahliye edildi.

İtfaiye ekipleri tarafından kısa sürede kontrol altına alınan yangına SASKİ’ye bağlı arazöz ve Havza Belediyesine ait iş makinelerinin yardımı ile söndürüldü.

Ekipler zaman zaman esen rüzgar nedeni ile yoğun duman maruz kaldılar.

Çıkan yangın neticesinde olay anında evde bulunan ve dumandan etkilenen Kibar (70) Aslı Mihran (2), Kerim Ali (5 aylık), Ayşe (57) Elif (24) ve Neslihan (23) olay yerine gelen 112 ekiplerince Havza Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar.

Çıkan yangın neticesinde evin müştemilatında bulunan ekmeklik, odun deposu ve ahşap ambar kullanılamaz hale gelirken ahır ve 3 katlı betonarme evde maddi hasar oluştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı