17. Geleneksel Havzalılar Tirit Gecesi Düzenlendi

Havzalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Havza Belediyesi işbirliği ile 17. Geleneksel Havzalılar Tirit Gecesi düzenlendi.

17. Geleneksel Havzalılar Tirit Gecesi Düzenlendi

Havzalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Havza Belediyesi işbirliği ile 17. Geleneksel Havzalılar Tirit Gecesi düzenlendi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir program öncesi programa katılanları masalarında ziyaret ederek Havza Belediyesi tarafından kaplıca suyundan yapılan kolonyalardan hediye etti.

Havza Belediyesi, Canik Belediyesi ve sponsorların katkıları ile Canik Sezai Karakoç Kültür Merkezi Çırağan Salonunda gerçekleştirilen gece halk oyunları gösterileri ile başladı.

Halk oyunları gösterilerinin ardından Havzalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yahya Bozkurt yaptığı konuşmada tirit’in sadece bir yemek değil kültür olduğunu belirterek; “Seneler önce kış mevsimlerinde gerçekleştirilen tirit yemeğini dünden bugüne yaşatan yapılışı değil dostlarla birlikte yenilirdir diyerek başlamıştık. O günden bugüne 17 yıl geçti. Bugün 17. Geleneksel Tirit Gecesi'nde beraber olmaktan çok mutlu ve gururluyuz.” dedi.

Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan gecenin hayırlar vesile olmasını diledi.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci Atakum’da çok sayıda Havzalı yaşadığını ifade ederek; “Havza Milli Mücadelenin başladığı ilçe olarak bizler için çok değerli. “dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş sağlanan birlik beraberliğin daim olmasını temenni etti.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ise ortak gayenin birlik ve beraberlik olduğunu değinerek geceye emeği geçenlere teşekkür etti.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise birlik ve beraberlik mesajları vererek; “ Havza sadece tiridiyle değil aynı zamanda şifalı kaplıcalarıyla yüzlerce yıldır insanımıza şifa sunan bir hizmeti de var. Havza Organize Sanayi Bölgemizde devam eden fabrika yatırımlarımız var. Bin dekar olan Havza OSB’de genişletme çalışmaları başlandı.3 bin 500 dekar genişleme alanı ile Havza 4 bin 500 dekar alana sahip olacak ve Karadeniz’in en büyük organize sanayi bölgesini olacak. Bu konuda da dur durak bilmeden Türkiye'nin her bir tarafında yatırım yapacağını düşündüğümüz herkese gidiyoruz. Bu vesile geçen hafta trafik kazası neticesinde şehit olan İsmail Ergin kardeşimiz ve tüm şehitlerimizi rahmet ile yad ediyorum. İnşallah dünya liderlerinin ferasetle karar almaları ve savaşların yaşanmaması için dua ediyoruz. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun.” dedi.

Samsun CHP Milletvekili Kemal Zeybek’te düzenlenen gece için dernek yetkililerine teşekkür ederek; “Havzamız bizim için çok önemli olan, Kurtuluş Savaşının başlangıcı yapmış Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ev sahipliği yapmış bir ilçe. Havza OSB Havzanın gelişmesinde ve kalkınmasında önemli rol oynuyacak. Geceye emeği geçenlere teşekkür ederim.” Dedi.

Konuşmaların ardından Samsun CHP Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve dernek başkanı Yahya Bozkurt tarafından geceye destek olanlara plaketleri takdim edildi.

Düzenlenen geceye Samsun CHP Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ve vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde