Havza'da İstiklal Marşı Okuma Yarışması Sonuçlandı

12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 101. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü etkinlikleri kapsamında İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması yapıldı.

Havza'da İstiklal Marşı Okuma Yarışması Sonuçlandı

Samsun'un Havza ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 101. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü etkinlikleri kapsamında İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması yapıldı.

Havza Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizasyonu ile Havza Makbule Yusuf Ölçer Yatılı Bölge Ortaokulunda gerçekleştirilen İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışmasında ilk, orta ve lise öğrencileri ayrı kategorilerde bir birleri ile yarıştı.

Yarışmanın öğleden önceki bölümünde ilk ve ortaokul kategorisinde ilk üçe giren öğrenciler belirlendi.

Yapılan değerlendirmeler neticesinde ilkokullar kategorisinde aynı puanı alan 100. Yıl ilkokulu Selvi Akyüz ile Merkez İlkokulundan Arif Elibol birinci, Karşıyaka İlkokulundan Mehmet Emir Ağgez ikinci ve Ilıca ilkokulundan Gayenur Teke üçüncü oldu.

Ortaokullar kategorisinde ise Belalan Ortaokulundan Fatma Gül Arslan Vakıfbank Atatürk Ortaokulundan Oğulcan Tezcan ikinci ve Bekdiğin Ortaokulundan Enes Pazar üçüncü oldu.

Yarışmanın öğleden sonraki kısmında ise lise kategorisinde yapılan değerlendirmeler sonucu Havza Fen Lisesi öğrencisi Tuana Azra Karatay birinci, Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencisi Baran Yağız Kalaycı ve Havza Şehit Recep Şahin MTAL öğrencisi Gülsüm Seliz üçüncü oldu.

Yarışma sonunda bir konuşma yapan Havza Milli Eğitim Şube Müdürü Hakan Erhan dereceye giren öğrencilere ödüllerinin 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 101. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü etkinlikleri kapsamında düzenlecek programda verileceğini belirterek; “Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Burada derece yapmak kadar yarışmaya katılmak ve İstiklal Marşımızı yürekten okumakta çok önemli. Allah bu ülkeye bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Öğrencilerimi canı gönülden kutluyorum. Hepsi İstiklal Marşımızı en içten duyguları ile seslendirdiler ve bizleri farklı bir maneviyata yolcu ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde