Havza Gençlik Kadın Futbol Takımı İl Müsabakaları Turnuvasına Katıldı

Havza Gençlik Kadın Futbol Takımımız TBMM ve Milli Eğitim Bakanlığımızın birlikte düzenlediği 23 Nisan ''Mahallede Maç var'' Samsun il müsabakaları turnuvasına katıldı.

Havza Gençlik Kadın Futbol Takımı İl Müsabakaları Turnuvasına Katıldı

Havza Gençlik Kadın Futbol Takımımız TBMM ve Milli Eğitim Bakanlığımızın birlikte düzenlediği 23 Nisan ''Mahallede Maç var'' Samsun il müsabakaları turnuvasına katıldı.

İlçemizde futbol oynamak isteyen kızlarımızdan oluşturulan Havza Gençlik Kadın futbol takımımız TBMM ve Milli eğitim bakanlığımızca organize edilen 23 Nisan futbol turnuvası Samsun il müsabakalarında Cumartesi günü il birinciliği futbol karşılaşmalarına çıktı.

Yaklaşık iki hafta gibi kısa bir sürede futbol oynamaya hevesli futbolu seven kızlarımızdan kurulan takım kısa bir sürede üç antrenman yaparak çıktığı turnuva maçlarında verdikleri mücadele ile takdir topladı. Güzel bir ortamda oynanan mücadelelere ailelerimizde seyirci olarak kızların mücadelesini izledi...

Havza Gençlikspor Kadın Futbol takım hocası Mustafa Aksu: ”İki hafta gibi kısa bir sürede Havza'da okullarda Gençlik spor ilçe müdürlüğümüz spor uzmanımız Ali Şerif Akkaya ile birlikte okullarda tarama yaparak futbol oynamayı seven yetenekli kızlarımızı tespit ettik gördük ki Havza'da gerçekten umduğumuzdan fazla kadın futboluna hevesli kızlarımız olduğunu tespit ettik ve birlikte takımı oluşturduk. Daha öncede düşüncemiz olan ilçemizde bir kadın futbol takımı oluşturma düşüncemiz vardı düzenlenen turnuvada oynamak kızlarımıza bu heyecanı yaşatmak sebebi ile hızlı bir şekilde antrenman eksiğimizi giderdik. Yaklaşık 3 antrenman ile turnuvaya katıldı ve kızlarımız beklediğimizin üstünde bir mücadele örneği sergileyerek ilçemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Gelecek adına umutlu hevesli olduklarını gördük. Ayrıca aileride bizleri yalnız bırakmadılar heyecanımıza ortak oldular.

Bundan sonraki aşamada bu takımın devam edip etmeyeceğine ilçemiz Kamu kurum yetkilileri karar verecektir.Bu zor ve meşakkatli özen isteyen bir iş. İlçemizde futbol oynamaya hevesli spora hevesli kızlarımızın bu heveslerinin yarıda kalmaması adına bizler aileler ile birlikte önce Sayın Kaymakamımız, Belediye başkanımız ve diğer yetkililer ile görüşeceğiz. Ülkemizde kadın futbolu son yıllarda ivme kazandı özellikle bu sene kurulan süper lige birçok süper lig takımları kadın futbol şubelerini açarak 24 takımdan kurulu iki grup olarak lig başladı. Bu sebepten Türkiye'de kadın futbolcu anlamında çok büyük bir altyapı eksikliği mevcut. Yetenekli kızlarımızda milli takım seçmelerine katılarak milli olma eğitim öğretim ve burslu okuma, meslek sahibi olma imkanları sağlanmaktadır.

Ayrıca spor yapma vesilesi ile kızlarımıza sosyal anlamda bir artı değer katarak onların kötü alışkanlıklardan, dijital ortama hapsolmaktan uzak tutacak derslerine ve çevresine daha iyi odaklanacak imkanı bulacaklardır. Biz ilçemizde Kadın futbolunda ki açığı dolduracak altyapı imkanına sahibiz yetenekli kızlarımız var onların gelecekte Milli takımda veya büyük kulüplerde görebiliriz. Samsun bölgemizde sadece Samsun ilimizde iki tane kadın futbol Kulübü bulunmakta. Havza'mızda kurulan takımımız örnek teşkil ederek yakın zamanda komşu ilçelerimizden de rağbet göreceği ailelerin futbol oynamak isteyen kızlarını takımımıza getireceği şüphesizdir. Hatta komşu ilçelerimizde de kadın futbol kulüplerinin kurulmasında örnek teşkil edeceğimizi düşünüyorum bu da rekabetin önünü açarak kızlarımızın da diğer takımlarla maç yapmalarına imkan sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı yetkililerimizin ilgi alaka göstereceğini futbolu seven kızlarımızın heveslerinin yarım kalmayacağı kanısındayım''dedi

23 Nisan ''Mahallede Maç Var'' turnuvasına katılımımızda bize yol desteği veren Sayın Belediyew Başkanımız Sebahattin Özdemir'e yemek desteği veren değerli işadamı İlyas Yüksel beye çok teşekkür ederiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde