Havza'da “Sabah Namazı Buluşması” Etkinliği Düzenlendi

Havza Müftülüğü tarafından Havza Belediyesi ve Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, “Sabah Namazı Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi.

Havza'da “Sabah Namazı Buluşması” Etkinliği Düzenlendi

Samsun'un Havza ilçesinde Havza Müftülüğü tarafından Havza Belediyesi ve Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, “Sabah Namazı Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi.

Kevser Camiinde “Sabah Namazı Buluşması” programı kapsamında sabah ezanından sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, toplu olarak kılınan sabah namazı sonrası tesbihat, zikir, sohbet ile devam eden akabinde ve dua ile tamamlandı.

Programın sohbet bölümünde Havza Müftüsü Mehmet Nurlu tarafından Kuran-ı Kerim’in hikmetleri, özellikleri ve indirilmesi ile ilgili bilgiler aktardı.

Yapılan duanın ardından katılımcılar özel bir tesiste kahvaltı ikram edildi.

Programa katılanBelediye Başkanı Sebahattin Özdemir, yapılan çalışmaların daha iyi bir gelecek için olduğunu vurgulayarak, “Genç olup da namaz kılmak, uykunun tatlı zamanında kalkıp namaza gelmek çok anlamlı ve çok güzel bir davranış. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek, gençlerimizin manevi gelişimlerine katkıda bulunacak etkinlerde her zaman yer alacağız. Tüm gençlerimize katılımlarından ötürü teşekkür ederim.” dedi.

Havza Müftüsü Mehmet Nurlu ise gençlerle olmaktan ve onlara hizmet etmekten onur duyduğunu dile getirerek, "Gençler için varız, gençlik için ümit varız. Gençlerle sabah namazında bir araya geliyoruz. Günün en bereketli zamanında gençlerle bir aradayız. Beraber sabah namazını kılmanın ve dua etmenin huzuru içindeyiz. Sabahın bereketini ve güzelliğini onlarla yaşıyoruz." diye konuştu.

Etkinliğe Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, MHP İlçe Başkanı Ferhat Gültekin, okul idarecileri, öğretmenler ve çok sayıda genç katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması