Havza’da Gönüllüler Mamaları Sokak Hayvanlarına Ulaştırıyor

Havza Hayvansever Platformu üyeleri tarafından Havza Kaymakamlığından temin edilen mamalar sokak hayvanlarına dağıtıldı.

Havza’da Gönüllüler Mamaları Sokak Hayvanlarına Ulaştırıyor

Havza Hayvansever Platformu üyeleri tarafından Havza Kaymakamlığından temin edilen mamalar sokak hayvanlarına dağıtıldı.

Havza Hayvansever Platform Başkanı Şiple Tunç, sokak hayvanlarının beslenmesi için kendilerine Havza Kaymakamlığı tarafından teslim edilen 45 torba mama platform üyesi 22 hayvan severe teslim edildi.

Yapılan dağıtımın ardından Tunç ve platform üyesi hayvanseverler ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde oluşturulan besleme noktalarında Havza Kaymakamlığından ve kendi imkanları ile temin ettikleri mama ve yiyecekler ile besleme yaptılar.

Havza Hayvansever Platform Başkanı Şiple Tunç, sokak hayvanlarının beslenmesi için kendilerine destek olan Kaymakam Cengiz Nayman'a teşekkür ederek; Havza Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Çoban, Av ve Bekçi Köpekleri Irk Standartları Yarışması sonrası ödül olarak dağıtılan ve yarışmaya katılan köpek sahipleri tarafından Havza Kaymakamlığına hediye edilen mamalardan toplam 75 paketin sokak hayvanlarının beslenmesi için Havza Hayvansever Platformu'na verildiğini belirtti.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman tarafından platforma verilen mamaların gönüllü hayvan dostlarına dağıtılarak özellikle kırsal mahalle ve şehir merkezinde sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanıldığını belirten Tunç, “Kaymakamlığımızdan teslim aldığımı aldığımız 45 torba mama hayvan sever platformumuz üyesi dostlarımıza dağıtıldı ve bu mamalar ile kırsal mahallelerimiz ve ilçe merkezinde besleme yapılmaya başlandı. Kar yağışı nedeniyle beyaza bürünmüş ilçemizde, beslemelerimizde boş araziye bırakılmış yünleri yiyen köpekleri gördük.  Havza Kaymakamlığımızdan bu güne kadar toplam 75 torba mama aldık ve bu mamalar sahipsiz hayvanların beslemesinde kullanmaya devam etmektedir. Platform üyelerimize verdikleri destek için Kaymakamımız Sayın Cengiz Nayman'a gönüllülerimiz ve hayvanseverler adına teşekkür ederiz.” dedi.

Hayvan sever Tuğba Zengin ise besleme yaptıkları kırsal mahallelere mama bıraktıklarını belirterek; “Elimizden geldiği kadar can dostlarımıza destek olmak için çalışıyoruz. Kırsal mahalle, dağ ve yol üzeri demeden ulaşabildiğimiz her yerde besleme yapıyoruz. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
MHP’de Müracaatlar Başladı
MHP’de Müracaatlar Başladı