Kar Yağışında 104 Kişi Havza’da Misafir Edildi

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, karla mücadele kapsamında Havza’da 104 kişinin yurtlara yerleştirildiğini, toplamda da 1750 hastaya ulaşıldığını ve şu anda şehirlerarası yollar ile ana arterlerin normale döndüğünü söyledi.

Kar Yağışında 104 Kişi Havza’da Misafir Edildi

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, karla mücadele kapsamında  Havza’da 104 kişinin yurtlara yerleştirildiğini, toplamda da 1750 hastaya ulaşıldığını ve şu anda şehirlerarası yollar ile ana arterlerin normale döndüğünü söyledi.

İl genelinde karla mücadelede yürütülen çalışmaların koordine edildiği AFAD İl Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezini ziyaret eden Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, AFAD İl Müdürü Levent Uçarlı ve kriz merkezi üyelerinden karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Büyükşehir Belediyesi, kaymakamlıklar, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü, ilçe belediyeleri ve kolluk birimlerinin Samsun Valiliği'nin koordinasyonunda şehirlerarası ve şehir içi yollar ile mahalle yollarının trafiğe açık bulundurulması ve güvenli trafik akışının sağlanması için iş makinesi ve personel anlamında tüm imkanlarını seferber ettiğini hatırlatan Vali Dağlı, Samsun genelindeki şehirlerarası yollar ile ana arterlerde trafiğin tamamen normale döndüğünü, kapalı durumda bulunan az sayıdaki mahalle yolunun da en kısa sürede açılması için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Kar yağışının etkisini artırmasıyla trafiğe kapanan yollarda kalan sürücülere AFAD, Kızılay ve ilçe belediyeleri tarafından kumanya dağıtımı yapıldığını belirterek, bu süreçte talepte bulunan 104 vatandaşın da Havza ilçesinde yurda yerleştirildiğini ifade eden Dağlı, İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı ambulansların da gerek iş makinelerinin yardımı gerekse de kendi imkanlarıyla toplamda 1750 hastaya ulaştığını, YEDAŞ Genel Müdürlüğü'nün de gerek elektrik hatlarının tamiri gerekse de jeneratör desteğiyle vatandaşlara elektrik sağlama noktasında çalışma yürüttüğünü sözlerine ekledi.

23 Ocak Pazar günü yağan kardan dolayı kapanan Samsun -Ankara Karayolunda mahsur kalan vatandaşlarımız, Havza  Kaymakamlığı, AKOM,  Havza Belediyesi ve Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde   25 Mayıs Anadolu Lisesi ve Havza İmam Hatip Lisesi Pansiyonlarında misafir edildiler. 25 Mayıs Anadolu Lisesi Pansiyonunda 80, İmam Hatip Lisesi Pansiyonunda 24 olmak üzere 104 vatandaşımıza, Okullarımızca sağlanan Sıcak çay ve barınma hizmetinin yanında Havza Belediyesi tarafından sıcak  çorba ikramında bulunuldu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı