Havza’da Kar Yağışı Hayatı Felç Etti

Samsunun Havza ilçesinde etkisini gösteren kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Havza’da Kar Yağışı Hayatı Felç Etti

Samsunun Havza ilçesinde etkisini gösteren kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Kar nedeniyle zaman zaman kara yolunda bekletilen araçlarda bulunanlara Havza Belediyesi, Kızılay Havza Şubesi ve Havza Kaymakamlığı tarafından kumanya dağıtıldı.

Kar yağışı nedeni ile ilçe merkezinde 70 santimetreyi bulurken kırsal kesimlerde ise yaklaşık 150 santimetreyi buldu. Samsun-Ankara kara yolu Üniversite Mahallesi mevkisinde kar nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı yolda uzun araç kuyruğu oluştu.

 

Yollarda bekleyen sürücüler ve araçlardakilere Havza Belediyesi, Kızılay Havza Şubesi ve Havza Kaymakamlığı tarafından yiyecek verildi. Yoğun kar yağışı nedeni ile vatandaşlar işyerinin önünü kürekler ile açtı. Üniversite Mahallesinde ise İbrahim Öztürk’e ait saman deposu üzerinde biriken karın ağırlığına dayanamayarak çöktü.

Kar yağışının etkisini artırmasıyla Havza Belediyesi tarafından hastane yolu, ana cadde ve arterlerde tuzlama çalışmasına başlandı.

Öte yandan kar yağışı nedeniyle bazı sokak ve mahallelerde elektrik tellerinin kopması sonucu Havza'nın büyük kısmına elektrik verilemiyor. Yeşilırmak Elektrik Dağıtım AŞ ekipleri, arızanın onarılması için çalışmalarını sürdürüyor. Tüm Köy Yolları kapalı, 20’e yakın kırsal mahallede ise elektrik 2 gündür bulunmamaktadır.

Samsun-Ankara kara yolunda ulaşım kontrollü sağlanmaya başlandı

Samsunun Havza ilçesinde 36 saattir aralıksız yağan kar yağışı nedeni ile ulaşıma kapanan Samsun Ankara Karayolunda trafik kontrollü olarak sağlanmaya başladı.

Aralıksız kar yağışı nedeni ile yaklaşık 5 saattir trafiğe kapalı kalan Samsun Ankara Karayolu Samsun istikametinde trafik karayolları ekiplerinin çalışmaları sonucunda trafik kontrollü olarak sağlanmaya başladı. TIR’ların geçişine izin verilmezken binek otomobil ve hafif ticari araçların geçişine izin verildi.

Yolun kapanması nedeni ile yaklaşık 15 kilometrelik bir araç kuyruğu oluştu.

Öte yandan Havza Kaymakamlığı tarafından yolda kalan sürücülerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak adına Havza 25 Mayıs Anadolu Lisesi ve Havza İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrenci yurtları açılarak çok sayıda sürücü ve yolca öğrenci yurtlarına yerleştirildi.

Havza Belediyesi tarafından ise Tüneller ve Havza Otoğar Kavşağı mevkilerinde yollarda bekleyen sürücüler ve araçlardakilere yiyecek verildi.

Araçlarda bulunanlar, kumanya dağıtımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman yapmış olduğu açıklamada kar yağışının başlaması ile birlikte çalışmalara aralıksız başlandığını belirterek; “ Sürücülerimizin ve araç içerisindekilerin mağdur olmaması için gerek Havza Belediyemiz gerek ise Kızılay yol kapalı olduğu süre boyunca gıda dağıtımlarına devam etti. İlçemizde iki okulun pansiyonunu yolda kalan sürücülerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak adına açtık ve buralarda çok sayıda misafirimizi ağırlamaktayız. Kar yağışının başladığı andan itibaren mesai mefhumu gözetmeden çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise yolda kalan sürücülere yardımda bulunduklarını dile getirerek, “Meyve suyu ve gıda maddeleri dağıttık. Hava ve yol şartları düzelene kadar gıda dağıtımına devam edeceğiz. Havza Belediyesi olarak kar yağışının başladığı andan itibaren tüm ekiplerimiz ile aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son 30 yılın en etkili kışını yaşıyoruz. Tüm çabamız kar yağışının olumsuz etkilerinin bir an evvel gidermek. Gece gündüz demeden yoğun bir emek ve özveri ile çalışmaları sürdüren tüm çalışanlarıma teşekkür ederim.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde