Havza Hayvan Severler Platformundan Kaymakam Nayman’a Ziyaret

Havza’da hayvansever gönüllüler tarafından kurulan Havza Hayvan severler platformu başkanı ve üyeleri Kaymakam Cengiz Nayman’ı ziyaret ettiler.

Havza Hayvan Severler Platformundan Kaymakam Nayman’a Ziyaret

Havza’da hayvansever gönüllüler tarafından kurulan Havza Hayvan severler platformu başkanı ve üyeleri Kaymakam Cengiz Nayman’ı ziyaret ettiler.

Kaymakam Nayman’ın makamında gerçekleşen ziyarette platform başkanı Şiple Tunç Kaymakam Nayman’a platformun çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Tunç tüm amaçlarının sokak hayvanlarının beslenme ve barınma ihtiyaçlarını yönelik çalışmalar yapmak olduğunu belirterek; “Daha koordineli ve örgütlü olarak çalışmalar yapmak amacıyla 2018 yılında platformu gönüllüler ile birlikte kurduk. Platform üyelerimizin hepsi gönüllü ve kendi bölgelerinde kendi imkanları ile hayvan beslemesi yapmakta, yaralı ve bakıma muhtaç hayvanların tedavilerini yaptırmaktadırlar. Hayvan popülasyonu ilçemizde artmakta olup, hayvanlarından yaşam haklarına saygı duyarak bu popülasyonun önüne geçmek amacıyla kurumlarımızdan ilçemize hayvan tedavi ve kısırlaştırma merkezinin yapılmasını istemekteyiz. Gittiğimiz her yerde sayın kaymakamımızın hayvan severliği bahsedilmektedir. İlçemizde hayvan sever bir kaymakamın olması bizim için bir şanstır, kendisine gönüllülerimiz ve hayvan severler adına teşekkür ederiz” dedi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman sahipsiz hayvanlar ile sokakları ve hayatı paylaşma durumda olduğuna dikkat çekerek; “Havza’nın hayvan hakları ve sokak hayvanları sayısında diğer ilçelerden daha önde ve hayvana sahiptir. Belediyemiz ve diğer kurumlarımız ile gerek vatandaşlarımızın olumsuzlar yaşamaması gerekse hayvanların zarar görmemesi için çalışmalarımızı yürütmekteyiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Çoban, Av ve Bekçi Köpekleri Irk Standartları Yarışması sonrası ödül olarak verilen mamalar Havza Kaymakamlığına teslim edildi. Bu mamaların dağıtımını sizlerle beraber ve sizlerin belirleyeceği insan yoğunluğunun az olduğu besleme noktaları oluşturarak dağıtabiliriz. Bu konuda gerekirse sizlere araç noktasında da yardımcı oluruz. Tedavi ve kısırlaştırma merkezi noktasında elimizden gelen yardımı yapacağız. Bende bir hayvan severim geçmişte 30’a yakın köpeğe aynı anda baktığım oldu. Yeni çıkan kanunlar kapsamında sokalar yaşam alanları sayılan sokak hayvanlarının haklarını gözetirken, şehirden uzak besleme noktaları oluşturularak vatandaşlarımızın da yaşanabilecek olumsuzlara karşı tedbir almış oluruz. Gönüllülerden oluşan platformunuza çalışmaları ve hassasiyetlerinden teşekkür ederim. Kaymakamlık olarak kar yağması ile birlikte elimizde bulunan mamalardan sizlere destekte bulunacağız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı