Havza MTAL Öğrencileri Yurt Dışında Stajı Yapıyor

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin (MTAL) Erasmus+ Programı kapsamında hazırladığı ve 4 ülkeden 18 okulun ortak olduğu "Avrupa'da Rüzgar Enerji Santralleri Mesleki Beceri Stajı" projesi kapsamında öğrencilerin yurt dışı stajları başladı.

Havza MTAL Öğrencileri Yurt Dışında Stajı Yapıyor

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin (MTAL) Erasmus+ Programı kapsamında hazırladığı ve 4 ülkeden 18 okulun ortak olduğu  "Avrupa'da Rüzgar Enerji Santralleri Mesleki Beceri Stajı" projesi kapsamında öğrencilerin yurt dışı stajları başladı.

Hem ülke içerisinde hem de uluslararası sahada ses getiren projeler gerçekleştiren Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu özelliği ile ön plana çıkarak Samsun içerisinden ve çevre şehirlerden gelen öğrenciler için eğitim-öğretim olanakları sunuyor.

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin (MTAL) Erasmus+ Programı kapsamında hazırladığı ve 4 ülkeden 18 okulun ortak olduğu  "Avrupa'da Rüzgar Enerji Santralleri Mesleki Beceri Stajı" projesi kapsamında5 öğrenci ve 1 öğretmenden olan Havza MTAL ekibi projenin ilk staj uygulamasına katılmak üzere Danimarka'nın Thy Hurup kentine gittiler.

Öğrenciler 14 gün sürecek olan staj döneminde Rüzgar Gülü (Windmill) olarak adlandırılan rüzgar enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren santrallerde planlanan çalışmalara katılacaklar. Öğrenciler 4 Aralık 2021 tarihinde staj çalışmalarını tamamladıktan sonra yurda dönecek.

Proje kapsamında Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Danimarka’nın yanı sıra Almanya ve İtalya’da 14 gün sürecek staj çalışmalarına katılacaklar.

Okul Müdürü Mehmet Akif Bilen Havza MTAL’nin köklü bir geçmişi olduğunu ve verdiği eğitim kalitesi ile bölgedeki ara eleman ihtiyacının büyük bir bölümünü karşıladığını belirterek; “ Öğrencilerimiz bölgedeki sanayi kuruluşları tarafından öncelilik tercih edilmekte. Mesleki eğitimin ülke meselesi olduğu bilnçi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Eğitim kalitemizi arttırmak ve öğrencilerimizin dünyadaki teknolojik gelişmelerden haberdar ederek daha vasıflı olmalarını sağlamak adına Erasmus+ gibi eğitim programları kapsamında önemli projelere imza attık.” Dedi.

Bilen Havza MTAL tarafından Erasmus+ Programı kapsamında hazırladığı "Avrupa'da Rüzgar Enerji Santralleri Mesleki Beceri Stajı" projesine 4 ülkeden 18 okulun ortak olduğunu belirterek; “Projemiz uygulaması başladı. Proje kapsamında 5 öğrencimiz ve bir öğretmenimiz Danimarka’da stajlarına başladı. Proje kapsamında öğrencilerimiz 3 ülke daha 14’er gün staj yapacaklar. Projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı