Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı düzenledi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme toplantısı Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı düzenledi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme toplantısı Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Havza Sosyal Hizmetler Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen ve Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’ın Başkanlığında düzenlenen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısına Havza Sosyal Hizmetler Müdürü Sezen Necla Mutlu Güvendi, Havza İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı, İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Başçavuş Özkan Parlak, Havza Belediyesi Halka İlişkiler Müdürü Zeki Kurt, Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ve İlçe Müftüsü Mehmet Nurlu katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Havza Kaymakamı Cengiz Nayman toplumda kadına karşı şiddetin önüne geçilmesinin olmazsa olmazının eğitim olduğunu ifade ederek; “ Kadına karşı şiddete karşı cezai ve idari olarak bizler üzerimize düşeni hassasiyet içerisinde yapmaktayız. Bu konunun hem kanuni hem ahlaki yönden sıkı takipçisiyiz. Şiddetin her türlüsü kötüdür. İnsanlık barış, kardeşlik ve huzur istiyorsa, cennet kimin ayaklarının altındaysa ona olması gereken saygıyı, hürmeti göstermek durumunda. Kurumlar olarak halkımızda konu ile ilgili olarak farkındalık oluşturacak çalışmalarımıza ağırlık vermeliyiz. Kadın Destek Uygulamasının (KADES) bayanlarımıza tanıtılması şiddetin önlenmesi için önemli.” dedi.

Daha sonra ise Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Sezen Necla Mutlu Güvendi ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü çalışanları tarafından Kadına Yönelik Şiddet Mücadele Koordinasyon Planı sunumu yapılarak nelerin şiddet olduğu, şiddete maruz kalındığında nerelere başvuruda bulunabileceği, şiddetin türleri, şiddetin çocuklara etkileri gibi konularında bilgiler verildi.

Toplantıda KADES uygulaması, elektronik kelepçe uygulaması, şiddet uygulayana yönelik alınacak tedbir kararlarının uygulanması, aile içi ve kadına karşı şiddet olayların kayıt ve risk formu, kadın konuk evi açılması, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Birimi (ADM) tanıtımın yapılması ve farkındalık çalışması yapılması, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezlerinin (ŞÖNİM) kapasitesinin arttırılması, Polis ve Jandarma birimlerin kadına yönelik şiddetle mücadele birimlerinin kapasitelerinin arttırılması ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme toplantısının daha sık toplanması konuları görüşüldü.

Toplantının son bölümünde ise 2021 yılında paydaş kurumların yapmış olduğu ve 2022 yılında yapmayı planladıkları çalışmaların değerlendirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı