Kuran Kursu Öğrencilerine Kızılay Ve Afet Eğitimi Ve Tatbikat

Havza Merkez Kuran Kursunda Kızılay tanıtımı ve deprem eğitimi verilerek AFAD çadır kurulumu uygulamalı gösterildi.

Kuran Kursu Öğrencilerine Kızılay Ve Afet Eğitimi Ve Tatbikat

Havza İlçe Müftülüğü, Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörlüğü ile Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ( AFAD ) işbirliği ile 2021 yılını afet eğitim yılı ve Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Havza Merkez Kuran Kursunda Kızılay tanıtımı ve deprem eğitimi verilerek AFAD çadır kurulumu uygulamalı gösterildi.

Program kapsamında Kuran Kursu öğrenci ve din görevlilerine AFAD Eğitmenleri Zekayi Aydoğan tarafından doğal afetler, AFAD çalışmaları, deprem, deprem anında ve sonrası yapılacaklar hakkında eğitim verildi.

Daha sonra ise Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Salih Kaya ve Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Yaşar Batur tarafından, Kızılay’ın yaptığı çalışmalar, kan bağışı ve kan bağışının önemi gibi konularda bilgilendirme yapıldı.

Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu ise öğrencilere eğitime göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederek; “Halkımızı Afetler konusunda bilinçlendirmek için bu tür eğitim faaliyetlerimize devam edeceğiz. Kızılay olarak hayatın her anında halkımıza yardım için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” Dedi.

Eğitim ve konuşmanın ardından Kuran Kursu bahçesinde AFAD çadırı kurulumu öğrencilere uygulamalı olarak gösterildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde