Sağlık İl Müdürü Ali Oruç, Havza Birinci Basamak Hizmet Binasını Ziyaret Etti

Havza ilçesinde yapımı devam eden birinci basamak hizmet binası inşasını ziyaret eden Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, çalışmaların son durumu hakkında İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Şahin’den bilgi aldı.

Sağlık İl Müdürü Ali Oruç, Havza Birinci Basamak Hizmet Binasını Ziyaret Etti

Havza ilçesinde yapımı devam eden birinci basamak hizmet binası inşasını ziyaret eden Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç,  çalışmaların son durumu hakkında İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Şahin’den bilgi aldı.

Ziyaret sonrası Havza’da sürdürülen birinci basamak sağlık yatırımları hakkında bilgi veren Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç şunları söyledi: “İlimizde Birinci Basamak Sağlık hizmetlerinin halkımıza eşgüdüm içerisinde etkin, hızlı ve işlevsel bir şekilde sunulması için Sağlık Bakanlığımız tarafından sürdürülen sağlık yatırımları pandemi döneminde de aralıksız olarak devam ediyor.

Bu kapsamda Havza ilçemizde de Toplum Sağlığı Merkezleri, Aile Sağlığı Merkezleri ve 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonlarımızı tek bir binada, aynı çatı altında toplayacak yapılanma çerçevesinde birinci basamak sağlık hizmetleri binamızın inşasını başlatmıştık.

4 milyon TL’lik yatırımla gerçekleşecek yeni merkezimizin an itibariyle %50’si tamamlandı. Çalışmalar oldukça hızlı şekilde ilerliyor. İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkililerimiz vasıtasıyla çalışmaları yakından takip ediyoruz. Birinci basamak hizmet binamızın 2022 yılı başında hizmete girmesini planlıyoruz.

İçinde altı aile hekiminin hizmet verebileceği ve bünyesinde 2 ekipli bir 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu da bulunduran binamızın, geçtiğimiz yıllarda hizmete giren yeni Havza Devlet Hastanemizden sonra Havzamızı sağlıkta daha ileri bir noktaya taşıyacağına inanıyoruz.

Ziyaret çerçevesinde Havza ilçemizdeki muhtarlarımızla da görüştük, yapılacak planlamalarda onların görüşlerini de aldık, isteklerini dinledik. İnşallah hep birlikte hem Havzamızda vatandaşlarımıza en nitelikli sağlık hizmetini sunmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde