İlk Kıvılcım 1919 - Havza Kadın Üretim Kooperatifi Stant Açtı

Havza’da İlk Kıvılcım 1919 - Havza Kadın Üretim Kooperatifi tarafından tanıtım ve satış standı açıldı.

İlk Kıvılcım 1919 - Havza Kadın Üretim Kooperatifi Stant Açtı

Havza’da İlk Kıvılcım 1919 - Havza Kadın Üretim Kooperatifi tarafından tanıtım ve satış standı açıldı.

2019 yılında faaliyete geçen İlk Kıvılcım 1919 - Havza Kadın Üretim Kooperatifi tarafından Kevser Parkında 3 gün boyunca açık kalacak olan tanıtım ve satış standı açıldı. Açılışta kadına şiddete dikkat etmek isteyen kooperatif üyeleri, Samsunspo tarafından hazırlanan mor forma ve mor baş örtüsü taktılar.

Standın açılışında Havza TSO Kadın Girişimcileri Kurulu Başkanı Şerife Acar Döndür amaçlarının Havza’da üretim ve aile ekonomisine katkı sunmak isteyen kadınlara yardımcı olmak istediklerini belirterek; “Kooperatifimize üye sayısını arttırmak öncelikli hedefimiz. Kurulduğumuz günden bu yana 2 yıl geçti ve artık kendi ayakları üzerinde duran ve yere sağlam basan bir kooperatifiz. Bu güne kadar bizlere destek olan Havza Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Havza TSO Başkanlığı olmak üzere herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise belediye olarak üreten ve ekonomiye katkı sunmak isteyen kadınlara her zaman destek olacaklarını belirtti. “Kadın ne kadar güçlü ise toplum da o kadar güçlüdür" diyen Özdemir, “Kendi ayağının üzerinde duran, kendi üreten bayanlarımızın ürünlerini pazarlama noktasında bizler de elimizden geleni yapmalıyız. Havza Belediyesi olarak her zaman kadınların yanındayız. Bu vesile ile öncelikle dün toprağa verdiğimiz Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Harun Çalışkan’a ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ayrıca tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından stant açılışına katılan Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve eşi Kaymakam Adayı Fatmagül Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Havza TSO Başkanı Erkan Acar ve Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Havza İlçe Başkanı Halil Alkan, davetliler ile vatandaşlar standı gezerek satılan ürünleri incelediler ve alışveriş yapılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Parti Milletvekili Aday Adayı  Murat İkiz
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat İkiz "Özveriyle hizmet edeceğim"
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek