Havza’da Bilek Güreşi Halk Turnuvası Düzenlendi

Havza'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bilek güreşi turnuvası düzenlendi.

Havza’da Bilek Güreşi Halk Turnuvası Düzenlendi

Havza'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bilek güreşi turnuvası düzenlendi.

Havza Cumhuriyet Bayramının 98. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Havza Kaymakamlığı tarafından Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Havza Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bilek güreşi turnuvası düzenlendi.

Turnuva Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’in yaptığı müsabaka ile başladı. Müsabakada Kaymakam Nayman ve Başkan Özdemir berabere kaldı.

Turnuva açılışında konuşan Havza Kaymakamı Cengiz Nayman Cumhuriyet coşkusunu en iyi şekilde yaşatmak ve canlı tutma gayreti içerisinde olduklarını belirterek; “Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında halkımızın birlik ve beraberliğini pekiştirecek programlarımız ile devam ediyor. Bir taraftan halkımız ile kaynaşıyoruz bir taraftan da halkımızı spora teşvik ediyoruz. Turnuvamıza katılan herkese başarılar diliyorum.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise düzenlenen etkinlikler ile halkın birlik ve beraberliğine katkı verildiğini belirterek; “Düzenlenen etkinlikler ile halkımıza spor yapma imkanı sağlanmak. Tüm halkımızı etkinliklerimize davet ediyoruz. Ayrıca bu tür turnuvalarda yetenekli gençlerimizi tespit ederek profesyonel anlamda yetişmelerine katkı sunmak diğer bir amacımız.”dedi.

Havza Gençlik İlçe ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun ise serbest sıklet harici turnuvada dereye girenlere madalyalarının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde verileceğini belirtti.

Konuşmaların ardından 55, 65, 75 ve +80 kilo ve serbest sıklet sağ kol bilek güreşi müsabakaları gerçekleştirildi.

Müsabakaları Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celalettin Sula, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları ve Özel Spor Salonları Şube Müdürü İbrahim Irmak, Havza Gençlik İlçe ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt ve davetliler ile vatandaşlar takip ettiler.

Serbest sıklette dereye girenleri madalyaları davetliler tarafından verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde