29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Tebrikler Kabul Edildi

Cumhuriyet'in ilanının 98.yıl dönümü nedeni ile Havza Kaymakamı Cengiz Nayman tebrikleri kabul etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Tebrikler Kabul Edildi

Cumhuriyet'in ilanının 98.yıl dönümü nedeni ile Havza Kaymakamı Cengiz Nayman tebrikleri kabul etti.

Havza Kaymakamlığında düzenlenen programda Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Garnizon Komutanı Asteğmen Burak Yahşi ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir tebrikleri kabul etti.

Buradaki törene, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Özkan Parlak, protokol üyeleri ve gaziler katıldı.

Burada konuşan Havza Kaymakamı Cengiz Nayman Havza ve Havzalıların Cumhuriyetin kuruluş aşamasından bu yana her zaman Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan ve bu yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e vermiş olduğu destek ile Cumhuriyet tarihine ismi altın harfler ile yazdırdığını ifade ederek; “ Bilindiği gibi, Büyük Atatürk’ün önderliğinde, tüm imkansızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Havza ve Havzalıların vermiş olduğu büyük destek ile Kurtuluş Savaşımız, tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Ve bu zafer, Cumhuriyet’le taçlandırılarak, tarihimizin en büyük dönüm noktalarından birisi olarak gerçekleştirilmiştir. Cumhuriyet rejimi; demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini gerçekleştirme inancının temel dayanağı olmuştur. Havzanın Cumhuriyet tarihindeki değerini gösteren en büyük gösterge Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Havza ve Havzalılara hediye ettiği Cumhurbaşkanlığı Forsu’dur. ”

Havza ve Havzalıların ilk gün ki inançla Cumhuriyete bağlığının devam ettiğini belirterek; “Bu gün Şehidimiz var ve ebediyete yolcu edeceğiz. Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.” Dedi.

29 Ekim resmi kutlama programı ilçemize düşen acı şehit haberi nedeniyle kutlanmadı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Parti Milletvekili Aday Adayı  Murat İkiz
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat İkiz "Özveriyle hizmet edeceğim"
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek