Havza MTA Lisesi İhale Süreci Başladı

Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, 2020 yılında depreme dayanıksız olduğu için yıkımı gerçekleştirilen Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) binasının yapımı için ihale sürecinin başladığını belirtti.

Havza MTA Lisesi İhale Süreci Başladı

Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, 2020 yılında depreme dayanıksız olduğu için yıkımı gerçekleştirilen Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL)  binasının yapımı için ihale sürecinin başladığını belirtti.

Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan yapmış olduğu açıklamada yapılan girişiler neticesinde Havza MTA Lisesi binası yapım işinin 2021 eğitim yatırımları programına aldığını belirterek; “ Havza ve gençlerimiz için çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz. Uzun süredir takip ettiğimiz Havza MTA Lisesi binasının yapımı işi nihayet gerçekleşiyor. Bir süredir proje çalışmaları devam eden çalışmaları tamamlandı ve okulun yapımı için ihale süreci başladı.” Dedi.

Yeni yapılacak olan okul binası hakkında bilgiler veren Kayan okulun derslik ve atölye olmak üzere iki binadan oluşacağını belirterek; “3 bin 850 metrekare inşaat alına sahip ve 3 katlı, 16 derslikli okul binamız içerinde sığınak ve sosyal alanlar bulunacak. Okulun atölye binası ise 2 katlı, bodrum ve zemin kata sahip 8 derslikli ve bin 920 metrekare inşaat alanına sahip olacak. İhale bedeli yaklaşık 15 milyon lira civarı olan yeni okul binamızın Havza’ya hayırlı olmasını dilerim. İhale aşamasına kadar bizlere destek veren Milli Eğitim Bakanımız ve bakanlık bürokratlarına, Ak Parti Samsun Milletvekillerimize, Ak Parti Samsun İl Başkanımıza, İl Milli Eğitim Müdürü ve ilçe Milli Eğitim müdürlerimize ile Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir’e teşekkür ederim” dedi.

Havza'da daha önce yapılan zemin etüt ve karot numune testleri sonucu sonrasında depreme dayanıksız olduğu belirlenen Havza MTAL, 2018 yılında boşaltılarak Ticaret Meslek Lisesine taşınmıştı. Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası 1982 yılında yapılmış, elektrik ve tesviye bölümleri ile eğitim öğretime başlayan okul binası 2020 yılında ise yıkılmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CoffeeWorks'e görkemli açılış! Samsun'da kahveseverlerin buluşma noktası
CoffeeWorks'e görkemli açılış! Samsun'da kahveseverlerin buluşma noktası
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Havza’da kutlandı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Havza’da kutlandı