Havza Belediyesinde Toplu Sözleşme Süreci Tamamlandı

Havza Belediyesi ve Hizmet İş Sendikası arasından Havza Yirmibeş Mayıs A.Ş.’de istihdam edilen işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri son buldu

Havza Belediyesinde Toplu Sözleşme Süreci Tamamlandı

Havza Belediyesi ve Hizmet İş Sendikası arasından Havza Yirmibeş Mayıs A.Ş.’de istihdam edilen işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri son buldu

Atılan imzalar ile Toplu İş Sözleşmesi kapsamında belediye çalışanlarının işçilerin yevmiyelerine yüzde 23 ve sosyal haklarına yüzde 15 ila yüzde 20 arasında zam yapıldı.

Hizmet İş Sendikası ile Havza Belediyesine ait Havza Yirmibeş Mayıs A.Ş. arasında 110 işçiyi kapsayan ve yaklaşık 1 aydır devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri atılan imzalar ile son buldu.

Havza Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen imza töreni ile Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun arasında atılan imzalar ile 15 aylık olacak olan Toplu İş Sözleşmesi kapsamında işçiler maaşlarına yevmiyelerine yüzde 23 ve sosyal haklarına yüzde 15 ila yüzde 20 arasında zam yapıldı.

Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun “1 aydır süren toplu iş sözleşmemizi mutlu sonla imzaladık. Havza Belediyesi ile yine örnek bir sözleşmeye imza attık. Emeği ve emekçiyi koruyan her belediye başkanımız bizim başımızın tacıdır. Havza Belediye Başkanımız Sayın Özdemir’e burada ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Alın terinin pazarlığı olmaz deyip işçilerinin hakkını eksiksiz veren başkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Samsun sınırları içerisinde en iyi sözleşmelerden birine imza attık. Havza Belediyesi işçi haklarına vermiş olduğu değeri sözleşmemiz bu süreç içerisinde bizlere desteklerini esirgemeyen, işçi haklarına verdiği önem ve destek için Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir’e teşekkür ediyorum. Sözleşmemiz üyelerimiz, Sendikamız ve Belediyemize hayırlı olsun.” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise, “İşçilerimizin bu sözleşmeden alacağı her türlü maddi ve manevi kazanımları sonuna kadar hak ettiklerini düşünüyorum. Onlar; yaz, kış, gece, gündüz demeden mesai kavramı gözetmeksizin ilçemiz için çalışıyorlar. İlçemize yaptığımız her güzel işte onların imzası var. Personelimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkürü borç biliyor, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanlığı ile aramızda çalışanlarımızın haklarını korumak adına imzalarını attığımız toplu iş sözleşmesinin belediyemize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum" diye konuştu.

İmza törenine Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun’un yanı sıra 25 Mayıs Termal AŞ. yetkilileri Hüdai Baltacı ve Süleyman Özdemir , Şube Başkan Yardımcısı Arif Çelik, Hizmet İş Sendikası işyeri temsilcileri Önder Özkan, Bayram Saraç ve Şükrü Seven katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Parti Milletvekili Aday Adayı  Murat İkiz
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat İkiz "Özveriyle hizmet edeceğim"
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek