Havza Hükümet Konağı Tahliye Ediliyor

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman birçok kamu birimini bünyesinde barındıran Hükümet Konağı'nın önümüzdeki günlerde yıkımı gerçekleştirileceğini ve bu neden ile binada hizmet veren kamu kurumlarının binayı 26 Ekim 2021 tarihine kadar tahliye edeceklerini belirtti.

Havza Hükümet Konağı Tahliye Ediliyor

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman birçok kamu birimini bünyesinde barındıran Hükümet Konağı'nın önümüzdeki günlerde yıkımı gerçekleştirileceğini ve bu neden ile  binada hizmet veren kamu kurumlarının binayı 26 Ekim 2021 tarihine kadar tahliye edeceklerini belirtti.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman İçişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın talimatı ile Havza Hükümet konağı olarak faaliyetini sürdüren binanın depreme dayanıksız ve ekonomik doldurduğu için yıkım kararı alınan hükümet konağı binasında 26 Ekim 2021 tarihe kadar tahliye işleminin tamamlanacağını belirterek; “ Tahliye işleminin ardından binanın yıkımı gerçekleştirilecek.  Yıkım çalışmaları sonrası ise İç İşleri Bakanlığını tarafından yeni tip hükümet konağı ihale ve yapım süreci başlayacak.” Dedi.

Kaymakam Nayman yaptığı açıklamada Havza Hükümet Konağında hizmetlerini sürdüren Havza Kaymakamlığı,Havza Malmüdürlüğü, Havza Milli Emlak Müdürlüğü, Havza İlçe Nüfus Müdürlüğü, Havza Tapu Müdürlüğü, Havza Kadastro Müdürlüğü ve Havza Vergi Dairesi Müdürlüğünün farklı kamu binalarında hizmet vereceklerini ifade ederek; “Bu süreçte Havza Kaymakamlığı Boyalıca Mahallesi yolunda bulunan Havza Gençlik Merkezinde, Havza Nüfus Müdürlüğü  Milli Eğitim Müdürlüğü Binasında, Mal Müdürlüğü Kaplıcalar mevkiinde bulunan İlçe Halk Kütüphanesi binası üst katında, Tapu Sicil Müdürlüğü PTT hizmet binasında, Vergi Dairesi ise geçici olarak kiralanacak bir binada hizmetlerini sürdürecek.” Dedi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, daha önceden yeni hükümet konağı için Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan’ın girişimleri sonucu yıkım aşamasına geldiğini belirterek; “Türkiye genelinde yapılacak 55 İlçe Hükümet konağı arasında Havza Hükümet konağımızda bulunmaktadır. 26 Ekim tarihi itibari ile kurumlarımız geçici yerlerinde hizmetlerine devam edecek olup, İç İşleri Bakanlığa sunulan üç alternatif yer arasından bakanlığın belirleyeceği bir yere yeni hizmet binası yapımı gerçekleşecek. İnşallah ilçemiz daha modern ve kaliteli hizmet sunacak konsept bir hükümet konağı binası kazanacak. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya Havza halkı adına teşekkür ederim.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Parti Milletvekili Aday Adayı  Murat İkiz
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat İkiz "Özveriyle hizmet edeceğim"
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek