Havza’da 3 Branşta Halk Turnuvası Yapılacak

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Havza Kaymakamlığı öncülüğünde3 farklı branşta halk turnuvası düzenleneceğini açıkladı

Havza’da 3 Branşta Halk Turnuvası Yapılacak

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Havza Kaymakamlığı öncülüğünde3 farklı branşta halk turnuvası düzenleneceğini açıkladı. Kaymakam Nayman; “Uzun zamandır sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunamayan ilçe halkının düzenlenen turnuvalara ilgi göstereceğine inancımız tamdır. Tüm halkımız davetlidir” dedi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman yapmış olduğu açıklamada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama etkinlikleri çerçevesinde Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Koordinesinde, Havza Belediyesi, Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Havza Gençlik Merkezi Müdürlüğü işbirliği İle Havza Kaymakamlık Kupası adı altında üç farklı branşta turnuva düzenleceğini belirtti.

Kaymakam Nayman; “İlçemizde Havza Kaymakamlık Kupası adı altında Futbol Halk Turnuvası, Voleybol Halk Turnuvası ve Bilek Güreşi Halk Turnuvası düzenlenecek. Turnuvaya katılmak isteyenler için Futbol Turnuvası için son başvuru tarihi 7 Ekim tarihine kadar,  Voleybol Turnuvası ve Bilek güreşi turnuvaları için ise 5-20 Ekim tarihleri arasında Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne başvuruda bulunulabilecek. Tüm müsabakalara katılmak isteyenlerden için aile hekimliklerinden alınmış sağlık beyanı yeterli olacak. “dedi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman düzenlenecek olan açık siklet bilek güreşi müsabakalarında ise erkekler sağ kol 55 kg, 65kg, 75 kg, 80 kg, +80 kg Kadınlar Sağ kol 45 kg, 55 kg,  65 kg, 70 kg, +70kg olmak üzere kiloları üzerinden belirlenecek sikletlerde yarışabileceklerini ekledi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman düzenlenen turnuvaların halk arasında sporun yangınlaşması ve halk ile kurumlar arasında diyalogların geliştirilmesi olduğunu belirterek; “İlçemizdeki kamu kurum ve kuruluşları ile odalar, sivil toplum kuruluşlarında görevlileri ile  esnaf, mahalle ve kırsal mahalle sakinlerin sosyal aktivitelerini arttırarak, sporu sevdirmek, halkımız ve kurumlar arası iş birliği ve dayanışmayı sağlamak, spora teşvik ederek iş stresinden uzaklaşmak amacıyla turnuvalarımızı düzenledik. Havza Kaymakamlığı öncülüğünde Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Koordinesinde, Havza Belediyesi, Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Havza Gençlik Merkezi Müdürlüğü işbirliği içerisinde Kaymakamlık Kupası adıyla 3 farklı branşta halk turnuvası düzenlenecek. Uzun zamandır sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunamayan ilçe halkının düzenlenen turnuvalara ilgi göstereceğine inancımız tamdır. Tüm halkımız davetlidir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı