Havza’da Eğitim Bir Sen İstişare Toplantısı

Havza'da Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilciliğince işyeri temsilcileri istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Havza’da Eğitim Bir Sen İstişare Toplantısı

Havza'da Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilciliğince işyeri temsilcileri istişare toplantısı gerçekleştirildi.

İlçede özel bir dinlenme tesisinde düzenlenen gerçekleştirilen toplantıda konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir öğretmenlik mesleğinin önemine değinerek; “Öğretmenlik toplumun kılcal damarlarına ulaşan mesleklerden biri. Örgütlü mücadele çok önemli. Sendikamızı ilkeli mücadelesini destekliyoruz. Her zaman eğitimin ve eğitimcilerin yanındayız.” Dedi.

Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ise sendikal çalışmalarda işyeri temsilcilerine başarılar dileyerek; “Her zaman birlikte olduğumuz arkadaşlarımız ile öğrencilerimize daha iyi eğitim ve mesai arkadaşlarımıza çalışma ortamı sağlamak için çalışmaktayız.

Eğitim-Bir-Sen Havza Temsilcisi Numan Kurt ise düzenlenen istişare toplantılarının önemine değinerek sendikal faaliyetiler hakkında bilgiler verdi.

Kurt; “İşyeri temsilcilerimiz sendikamızın uç beyleridir. Onların sahada gördükleri ve bizlere ilettikleri ile yol hartamızı belirlemekteyiz. Bizler büyük bir aileyiz. İmzalanan 6. Dönem Toplu Sözleşme ile bir çok alanda yeni kazanımlar sağladık. Bizler ne kadar güçlü olursak elde edeceğimiz kazanımlar o kadar çok olacaktır. Düzenlenen bu tür toplantılar ile üyelerimizin isteklerini ve varsa sıkıntılarını yakından takip etme imkanı buluyoruz.” Dedi.

Eğitim-Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız Eğitim Bir Sen’in sendikacılık anlayışı ile önemli yollar kat edildiğini ifade ederek; “Yasaklara ve hak ihlallerine karşı mücadelemiz, kazanıma dönüşen söylem ve eylemlerimiz, eğitime yönelik çalışmalarımız, sorunların çözümüne ilişkin ısrarımız sendikacılığa yeni bir soluk getirmiş, bu alana yeni bir anlam kazandırmıştır. Sendikal hareketliliğin gerilediği bir dünyada örgütlenmeye bakışımız ve tutumuz, bu alana yeni bir anlam kazandırıyor. Yakıp yıkmadan, toplumsal huzuru bozmadan, insani bir zeminde hak arama mücadelesi veriyoruz. Bu tavrımız ve duruşumuz toplu sözleşmede sonuç vermiştir. Kararlılıkla sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde birçok soruna çözüm bulunmasını sağladık, onlarca kazanım elde ettik” dedi.

Toplu sözleşme ikramiyesinin 400 liraya çıkarılmasını sağladıklarını, bu zam ile sendikalı-sendikasız arasındaki farkta çok önemli mesafe alındığını kaydeden Yıldız, “3600 ek gösterge ve sözleşmeli istihdam konusunda önemli bir karara da imza atarak büyük bir adımın atılmasını sağladık. 134,84 olan toplu sözleşme ikramiyesini ise 400 TL’ye çıkarıp örgütlü olanı daha da kazançlı kıldık. 400 TL, 2023 sonunda 500 TL olarak örgütlü olanların cebine girecektir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından işyeri temsilcilerinin yetki ve sorumlulukları, görüş ve öneriler, toplu sözleşme süreci ve kazanımlar gibi konuların görüşüldüğü toplantının ikinci bölümüne geçildi.

Toplantıya Havza Belediye Başkanı Özdemir’in yanı sıra Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, Eğitim Bir Sen Vezirköprü Temsilcisi Servet Arslan ile sendikanın işyeri temsilcileri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CoffeeWorks'e görkemli açılış! Samsun'da kahveseverlerin buluşma noktası
CoffeeWorks'e görkemli açılış! Samsun'da kahveseverlerin buluşma noktası
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Havza’da kutlandı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Havza’da kutlandı