Havza Esnafının Kredi Limiti Yükseldi

Havza Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ömer Büyük yapmış olduğu açıklama ile Havza ESKKK 6'ıncı risk grubundan 5'inci risk grubuna yükseldiğini buna bağlı olarak ta kredi limitinde yüklemse olduğunu belirtti.

Havza Esnafının Kredi Limiti Yükseldi

Havza Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ömer Büyük yapmış olduğu açıklama ile  Havza ESKKK 6'ıncı risk grubundan 5'inci risk grubuna yükseldiğini buna bağlı olarak ta kredi limitinde yüklemse olduğunu belirtti.

Kooperatif Başkanı Ömer Büyük, yaptığı açıklamada, Türkiye'deki esnaf kefalet kooperatiflerinin takipteki kredilerine göre risk gruplarına ayrıldığını belirterek, "Kooperatifimiz daha önce 6.’ıncı gruptaydı, takipteki kredi oranımızdaki düşüş ile birlikte 5.’inci risk gurubuna yükseldik.” dedi.

1 yıl ile 5 yıl süre arasında değişen 60 ay kadar vadelerle verildiğini ifade eden Büyük risk gurubunun değişmesi ile birlikte kredi limitlerinin arttığına değinerek; “Daha önce esnafımıza 125 bin liraya kadar kredi kullandırırken 5.’inci guruba yükselmemiz ile birlikte bu rakam 150 bin liraya kadar yükseldi. Esnafımıza hayırlı olsun.” Dedi.

Havza ESKKK Başkanı Ömer Büyük tüm gayret ve çabalarının esnafa daha fazla destek sağlamak olduğunu ifade ederek; “Göreve geldiğimiz süreden bu yana esnafımıza katkı sunmak için çalışmaktayız. Bununda karşılığını risk gurubumuzun değişmesi ile aldık. 2021 yılı ocak ayından bu yana 102 esnafımıza 8 milyon 11 bin 642 lira kredi kullandırarak kaynak sağladık.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı