Havza Milli Eğitim Müdürlüğünden Vefa

Havza Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta toprağa verilen Hayırsever İş İnsanı Korkmaz Öngel’in kabri ziyaret edildi.

Havza Milli Eğitim Müdürlüğünden Vefa

Havza Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta toprağa verilen Hayırsever İş İnsanı Korkmaz Öngel’in kabri ziyaret edildi.

Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Havza Naciye Öngel İlkokulu, Mehmet Öngel 25 Mayıs Ortaokulu okul idarecileri, öğrencileri ve diğer okul idarecileri ile birlikte ilçede iki okul yaptıran hayırsever Öngel ailesi ziyaret edilerek geçtiğimiz hafta toprağa verilen İş İnsanı Korkmaz Öngel ile 2018 yılında vefat eden Mehmet Öngel ile eşi Naciye Öngel mezarı başında dua ettiler.

Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ve beraberindekiler ilk olarak merhum Mehmet Öngel’in torunu, merhum Korkmaz Öngel’in oğlu Turgay Öngel ve kardeşi Mustafa Öngel’i ziyaret ederek taziyelerini bildirdiler.

Göçmenler Mahallesi Boğaziçi mevkiindeki işyerinde gerçekleşen ziyarette İmam Hatip Lisesi Müdürü Yakup Yüksel tarafından ailenin vefat edenleri için Kuran’ı Kerim tilaveti okundu.

Daha sonra Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, beraberindekiler ve öğrenciler ile birlikte aile tarafından yaptırılan Boğaziçi Cami yanında bulunan aile mezarlığına geçilerek burada hayırsever İş İnsanları Korkmaz Öngel ile 2018 yılında vefat eden Mehmet Öngel ve Öngel ailesinin merhumları için dua edildi.

 Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam Öngel ailesinin ilçeye iki okul kazandırdığını belirterek; “ Bu iki okuldan yüzlerce öğrenci mezun oldu ve olmaya devam ediyor. Ailenin eğitime katkıları sadece bununla sınırlı değil, biz bunları biliyoruz ve unutmayacağız. Öğrencilerimiz ile birlikte Öngel ailesiniz ziyaret ederek Milli Eğitim Camiası olarak onlara karşı vefamızı göstermek ve öğrencilerimize örnek olmak istedik. Vefa konusu değerler eğitimi kapsamında işlenen bir değerimiz öğrencilerimiz bu yaşayarak deneyimlediler. Bizlere her zaman destek olan Öngel ailesine teşekkür ederek ebediyete intikal eden hayır iş insanlarımızı şükran ve minnetle anıyoruz. Geçtiğimiz hafta babalarını toprağa veren  Turgay ve Tuğrul Öngel kardeşlere baş sağlığı dileriz.” dedi.

Turgay Öngel ise ziyaretten ötürü Milli Eğitim Müdürü Sağlam ve berebarindekilere teşekkür ederek; “Dedem ve babam her zaman çocukları çok sevdi ve eğitim konusuna yarı bir hassasiyet ile yaklaştılar. İnşallah bıraktıkları eserlerde bir çok çocuğumuz eğitim görmeye devam edecekler. İnanıyorum ki her çocuğumuz onların ismini yaşatacaktır. Çocuklarımızın bizleri ziyaret etmesinde ayrıca mutluluk duyduk.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı