İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’den Havza Ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Samsunun Havza ilçesini ziyaret ederek vatandaşlara hitap etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’den Havza Ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Samsunun Havza ilçesini ziyaret ederek vatandaşlara hitap etti. Akşener; “Vatandaşın derdinin konuşmadığı ‘kaşının altında gözün var, gözünün üstünde kaşın var’ değerleri üzerinden insanları bir birin karşısına dikildiği, kutuplaştırıldığı bir siyasi dilin hiç birimize, hiç kimseye faydası olmadığını zannediyorum nihayet anladık” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i Havza’da İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İyi Parti İlçe Başkanı Abdullah Baş, CHP İlçe Başkanı Halil Alkan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Saffet Ergin ve partililer karşıladılar.

Havza’da vatandaşlara seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Mehmetçik Meydanında vatandaşlara seslendi.

Akşener ziyaretlerinde esnafın ve vatandaşların dertlerini dinlediğini belirterek; “Mesela emeklilerin SSK ve Bağkur maaşlarının 5 ayrı maaş olduğundan hiç haberim yoktu. Eminin birçok siyasetçinin haberi yoktur. Ben bunu emeklilerimizden öğrendim. Vatandaşın derdinin konuşmadığı ‘kaşının altında gözün var, gözünün üstünde kaşın var’ değerleri üzerinden insanları birbirin karşısına dikildiği, kutuplaştırıldığı bir siyasi dilin hiç birimize, hiç kimseye faydası olmadığını zannediyorum nihayet anladık. Dolayısı ile esnaf ekonominin, bu ülkenin ekonomisinin bel kemiğidir. Sanayici üretiyor esnaf satıyor. Eğer sanayicinin ürettiğini esnaf satamazsa müşteri ile buluşturamaz ise sanayi üretemez, orada üretim yapan işçi işsiz kalır.” Dedi.

Akşener bakkal ve marketlerde veresiye defteri görmeye alışık olduklarını belirterek; “Eczanelerde de veresiye defteri var biliyor musunuz? Şimdi bütün bunların eğer biz Türkiye’nin kamuoyunun dikkatine sunar, özne haline getirebilirsek siyasetçiler bunlara yönelik politika üretmek, çözüm üretmek zorunda kalır. Esnafın müşterisi veli nimetidir. Siyasetçi içinde seçmen veli nimet olmalıdır. Eğer biz bunu birlikte; inanıyorum ki başaracağız. Bakım ben hiçbir dükkanının içerisinde iktidar partisini ve ya başka bir partiyi yermedim. Kendimi partimi övmedim. Propaganda yapmadım. Sadece orada derdi olan insanları dinledim. Onları kamuya, kamuoyuna mal ettik. Çünkü bizim siyaset anlayışımızda bir seçim olur. O seçimde siz bir karar verirsiniz. Bir siyasi partiyi yada birden fazla siyasi partiyi iktidar edersiniz. Dersiniz ki ‘Bizi yönet’. Bizim gibi siyasi partilere de oy verirsiniz yeterli miktarda ve dersiniz ki ‘Seni muhalefet ettim. Sen benim avukatlığımı yapacaksın.’ Sonuç itibari ile iktidar hizmet etmek ile sorumludur. Sizin dertlerinizin çözümleri üzerinden rekabet edilen bir Türkiye’yi birlikte, el ele seçmen veli nimettir diye inşa edeceğiz. Onun için yollardayım. Onun için bu yollarda yürümeye devam edeceğim.” Dedi.

Akşener konuşmasının ardından vatandaşları dinledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı