Balayına Giderken Kaza Geçiren Sağlık Çalışanı Toprağa Verildi

Dün saat 10.00 sıralarında Kırıkkale - Samsun kara yolu üzerindeki Delice ilçesinde meydana gelen kazada hayatını kaybeden sağlık çalışanı Havza’da toprağa verildi

Balayına Giderken Kaza Geçiren Sağlık Çalışanı Toprağa Verildi

Dün saat 10.00 sıralarında Kırıkkale - Samsun kara yolu üzerindeki Delice ilçesinde meydana gelen kazada hayatını kaybeden sağlık çalışanı Havza’da toprağa verildi.

Cumartesi günü Recep Altun ile dünya evine giren ve pazartesi sabahı balayı için yola çıkan yeni evli çift Kırıkkale - Samsun kara yolu üzerindeki Delice ilçesinde kaza yaptılar.

Recep Altun kazayı yaralı olarak atatırken üç günlük eşi Havza Devlet Hastanesinde laboratuar teknisyeni Emine Altun (32) olay yerinde hayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden laboratuar teknisyeni Emine Altun için çalıştığı hastanede bir tören düzenlendi.

Düzenlenen törende konuşan Havza Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Keçeci genç yaşta bir mesai arkadaşlarının kaybının üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek; “Emine kardeşimiz çok elim bir şekilde aramızdan ayrıldı. Kelimeler ile acımızı tarif edemiyorum. 2018 yılından bu yana hastanemizde çalışan, çok sevdiğimiz, çok değer verdiğimiz bir arkadaşımızdı. Elim bir trafik kazası sonucu çok erken bir yaşta aramızdan ayrıldı. Allah kalanlarına ecir sabır versin. Hepimizin başı sağolsun.” Dedi.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Hüseyin Yalçın Büyükkarabacak ise sağlık çalışanları olarak üzüntülerini belirterek; “Sağlık çalışanı olarak bir arkadaşımızı kaybetmek bizi diğer kurumlara nazaran daha derinden etkiliyor. Çünkü bizler kader birliği yapmış ekip arkadaşlarımızı kaybediyoruz. Dışarıdaki ailemiz gibi hastane içerisinde de nöbet tutuyoruz, birlikte mesai geçiriyoruz, bir kader birliği yapıyoruz. Kardeşimizi elim bir şekilde trafik kazasına kurban verdik. Allah taksiratını affetsin. Mekanını cennet eylesin. Sizlere sabırlar diliyorum.” Dedi.

Konuşmalar ve hastane çalışanlarından alınan helallik sonrası Altun’un üzerinde önlüğü bulunan tabutu cenaze arasına konularak helallik alınmak üzere eşinin baba evine götürüldü.

Burada alınan helalliğin ardından Altun Doğançayır Mahallesi Camiinde kılınan cenaze namazı sonrası mahalle mezarlığına defnedildi.

Cenaze merasimi sonrası Altun ailesi taziyeleri katıldı.

Cenaze programına Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Hüseyin Yalçın Büyükkarabacak, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmetleri Başkanı Mesut İlkyaz, Havza Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Keçeci, Altun’un erkek kardeşi Ahmet Erdemir, mesai arkadaşları ve sevenleri katıldılar.

32 yaşında hayatını kaybeden laboratuar teknisyeni Emine Altun anne ve babasını erken yaşta kaybettiği ve kardeşi ile yetiştirme yurdundan büyüdüğü öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatlarında İndirim Yapıldı
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatlarında İndirim Yapıldı
Havzalı Muhtarlar Bölgeyi Temsil Edecek Aday İstiyor
Havzalı Muhtarlar Bölgeyi Temsil Edecek Aday İstiyor