25 Mayıs İlkokuluna 3 Adet Kalite Ödülü

25 Mayıs İlkokulu’nun 2020-2021 eğitim öğretim yılında okul öğretmenleri tarafından yürütlen 3 eTwinning Projesi kalite etiketi ile ödüllendirildi.

25 Mayıs İlkokuluna 3 Adet Kalite Ödülü

25 Mayıs İlkokulu’nun 2020-2021 eğitim öğretim yılında okul öğretmenleri tarafından yürütlen 3 eTwinning Projesi kalite etiketi ile ödüllendirildi.

25 Mayıs İlkokulu öğretmenleri tarafından hazırlanan ve yürütülen 3 adet proje sonuçlandı.  Sınıf öğretmeni Tuba Türkmen tarafından yürütülen “Pijamamla Kitap Okuyorum” ve “Avrupada Küçük Şefler” isimli iki proje ve Sınıf Öğretmeni Burcu Özenoğlu tarafından yürütülen Kültürümüz Mirasımız isimli e-Twinning Projesi tamamlandı. Proje sonunda Havza 25 Mayıs İlkokulunda hazırlanan 3 proje ve öğretmenlerine ayrı ayrı Kalite Etiketi verildi.

Sınıf Öğretmeni Tuba Türkmen; “Pijamamla Kitap Okuyorum Projemizde 3 ülke, 14partner (Türkiye10, Romanya3, İtalya1) 300 öğrenci ile çalıştık. Amacımız öğrencilerimize özellikle yatmadan önce kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Yeni web2 araçlarını öğrenme ve yeni arkadaşlar edinme istekleri sayesinde öğrencilerimizin pandemi döneminde derslere ilgisi hiç azalmadı. Projemizde sadece okuyan değil, anlayan, analiz eden ve okuduğunu uygulayan bireyler yetiştirmeyi hedefledik. 60'tan fazla etkinlik yaptık ve 26 web2 aracı kullandık. Etkinliklerimizi öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle planladık. Etkinliklerden önce öğrencilerimiz forum, sohbet odası ve ana sayfa üzerinden yorum yaparak araştırma, planlama ve iş birliği yaptılar, süreçte aktif rol aldılar. Avrupa'da Küçük Şefler: Bu proje kapsamında, yiyeceklerin kültürlerimiz hakkında bize neler anlatacağını keşfedecek, farklı yemek yeme alışkanlıklarımız hakkında bilgi sahibi olacak ve yeni yemek tarifleri yaratarak birbirimizi tanıdık” dedi

Sınıf Öğretmeni Burcu Özenoğlu ''Kültürümüz Mirasımız'' isimli Projemiz bir eTwinning projesidir. Eğitimciler olarak, ''Kendi kültürü ile ilgisi olmayan insan ülkesinin yabancısıdır.'' ''Geçmişini bilmeyen geleceğini şekillendiremez'' Her iki sözden yola çıkarak geleceğimizin mimarı sevgili öğrencilerimizin şekillenmesine büyük katkıda bulunacağına inanarak bu projede yer almak istedik. Bu projemiz ile öğrencilerimize, hem geçmiş kültürümüzü öğrenmelerini, öğrenirken beraberinde hayatlarına rehber almalarını hem de bir sonraki kuşaklara aktarımım yapılması konusunda farkındalık oluşturmak istedik” dedi.

Okul Müdürü Orhan Tan; “Okul Öğretmenlerimiz Tuba Türkmen ve Burcu Özenoğlu tarafından hazırlanan toplamda 3 adet proje tamamlandı. e-Twinning Projelerimiz kapsamında öğrencilerimize sertifikaları verildi. Başta Öğretmenlerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza ve bu güzel projenin uygulama aşamasında görev alan sevgili öğrencilerimizi de tebrik ediyoruz. Okulumuza da yakında e-Twinning projeleri kapsamında ödül verilecek olup, Katkılarından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Uğur Sağlam’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı