Havza Nüfus Müdürlüğü Yeni Konsept

Türkiye genelinde nüfus müdürlüklerinde yeni bir konsepte geçildi. Teknoloji desteği ile birlikte hizmet süreleri kısaldı, yoğunluk azaldı. Havza İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü de bu çerçevede yeniden tasarlandı.

Havza Nüfus Müdürlüğü Yeni Konsept

Türkiye genelinde nüfus müdürlüklerinde yeni bir konsepte geçildi. Teknoloji desteği ile birlikte hizmet süreleri kısaldı, yoğunluk azaldı. Havza İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü de bu çerçevede yeniden tasarlandı.

Türkiye genelinde günde 200 bin kişi, nüfus müdürlüklerinden hizmet alıyor. Halka daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak için müdürlükler yeni bir çehreye kavuşuyor. Nüfus müdürlüklerinin iş yoğunluğunu azaltmak, konfor ve vatandaş memnuniyetini artırmak amacıyla uygulamaya konan yeni nüfus müdürlükleri konseptinin sayısı her geçen gün artıyor.

Havza İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü de güçlü alt yapı ile yeniden tasarlandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun vizyon projelerinden Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti çalışmaları kapsamında Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun'da da nüfus müdürlüklerinin sahip oldukları iş yükü nedeniyle yenilenme ve iyileştirme çalışmalarının yapılmasına ihtiyaç duyulmuştu. Hizmet kalitesi ve vatandaş memnuniyetini arttırmak amacıyla nüfus müdürlüklerinde yenileme çalışmaları kapsamında vatandaşlara daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmak üzere Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti uygulaması ile çağdaş, konforlu, kurumsal kimliğin ön planda tutulduğu yeni çalışma alanları tasarlandı.

Konsept nüfus müdürlüğü tasarlanırken vatandaşların doğru ve yönlendirici bilgiye ulaşabilecekleri bir danışma alanı, çalışma alanının içerisinde konumlandırılan bekleme alanları, bölmeler ile birbirinden ayrılmış, ergonomik ve estetik başvuru masaları kullanıldı. Konsept nüfus müdürlüğü olarak yeniden tasarlanan Samsun İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, 19 Mayıs, Atakum ve İlkadım İlçe Nüfus Müdürlükleri ile başlanan yenileme çalışmalarına Asarcık, Çarşamba, Havza, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme İlçe Nüfus Müdürlükleri de dahil edilerek toplam 11 ilçede çalışmalar tamamlandı. Alaçam, Canik, Bafra ilçelerinde yapımı devam eden yeni hükümet konaklarında aynı çalışmalar yürütülürken, Ayvacık, Vezirköprü ve Yakakent İlçe Nüfus Müdürlüklerinde hizmet alanlarının iyileştirme çalışmaları devam ediyor.

Yeni konsept ile alakalı konuşan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, "Vatandaşlar, nüfus hizmetlerini yeni konsept içerisinde bu şekilde daha nezih ve güzel bir ortamda alabilecekler. Kendine has renkleri, ekipmanları ile hem çalışanlarımıza hem de hizmet alan vatandaşlarımıza daha güzel bir hizmet verilmiş olacak. Bafra, Alaçam, Yakakent ve Canik'te yeni hükümet konağı inşaatları devam ettiği için burada yeniden yapılacak. Eskiye yatırım yapmadık. Ayvacık ve Vezirköprü'ye de yeni konsept yapacağız. İlçelerimizin tamamında önümüzdeki yıldan itibaren yeni konsepte erişilmiş olacak. Nüfus bizim olmazsa olmaz kamu kurumlarının başında geliyor. Gerçekten buralarda birçok hizmet veriliyor. Eskisi gibi sadece nüfus cüzdanı değil, pasaport ve ehliyetler de buradan veriliyor. Artık nerede olunursa olunsun nüfusa kayıtlı olunan yere gitmeden hizmetler veriliyor" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı