Memduhiye Mahallesi Sakinleri Su Sıkıntısını Protesto Etti

Memduhiye mahallesi sakinleri Havza Belediyesi önünde basın açıklaması yaptılar.

Memduhiye Mahallesi Sakinleri Su Sıkıntısını Protesto Etti

Memduhiye mahallesi sakinleri Havza Belediyesi önünde basın açıklaması yaptılar.

Kurban Bayramından bu zamana kadar mahallelerine su gelmediğini ifade eden Memduhiye Mahallesi Muhtarı Hamza Yıldırır ve mahalle sakinleri Havza Belediyesi önünde açıklama yaptılar.

Memduhiye Mahallesi Muhtarı Hamza Yıldırır yapmış olduğu açıklamada; “Bayramdan bu zamana mahallemizde sular akmamaktadır. Bizler siyaset yapmak için buraya toplanmadık, mahallemizin uzun zamandır kronik sorunu haline gelen su sıkıntımızı dile getirmek için toplandık. Mahalle sakinlerinin isteklerini Büyük Şehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, SASKi Genel Müdürü, Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz ve Çiğdem Karaaslan’a kadar ilettik. Bu sorunun bir an önce ortadan kalkmasını istiyoruz. Mahallelere adil su dağıtılmasını bekliyoruz. Muhtar seçildiğim 3 yıllık süreçte en çok uğraştığımız konu mahallemizde yaşanan su kesintileridir” dedi.

Açıklama sonrası Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir mahalle sakinlerinin yanına gelerek onlara durumu anlattı. Daha sonra ise mahalle sakinleri Belediye Başkanlığı makamına geçerek görüşmelere devam ettiler.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Bu ilçenin her bir sorunu mahalle muhtarlarının olduğu gibi kendisinin de sorunu olduğunu belirterek; “Protesto etmek hakkınızı kullandınız, bu sizin en doğal hakkınız saygı duyuyorum. İlçenin geneli itibari ile yaz aylarının gelmesi, bahçe sulamaları ve irsaliye hatlarından kaçak su çekimi nedeniyle ilçemizde su problemi yaşanmaktadır. Gerekli tedbirler alınarak Sulama birlikleri ve DSİ ile birlikte tarlalarına kaçak yollarla su çekenlere ciddi yaptırımlar uygulanmaktadır. SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık bey ilçemize geldiler konunun hassasiyetini kendisine ilettik. Çözüm noktasında da 6 aylık bir süreçte Dereköy barajından ilçemize su hattı çekilmesi için çalışmalar yapılmaktadır, bu ciddi bir yatırımdır. Bizler diğer her konuda olduğu gibi su sıkıntısının da takipçisiyiz. Tabi bu işler akşamdan sabaha çözülebilecek işler değil belirli bir zaman periyodunda tamamlanacaktır. Biz geçici değil kalıcı çözümler için gerekli adımları atmaktayız. İhtiyaç halinde çekilmek üzere Dereköy, Derinöz ve Kamlık’tan su çekeceğiz, Kamlık hattı yakın zamanda tamamlanmış olacak. Bir sonraki bayramda Havzanın nüfusu ne kadar artarsa artsın su sıkıntısı yaşanmayacaktır” dedi.

Havza SASKİ müdürlüğü önünde de yapılması düşünülen açıklama ise iptal edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı