Havza’da Metruk Binalar Görüşüldü

Havza’da düzenlenen Toplum Destekli Polislik Bilgi Değişim ve Hizmeti Yönlendirme toplantısında ilçe bulunan metruk binalar görüşüldü.

Havza’da Metruk Binalar Görüşüldü

Havza’da düzenlenen Toplum Destekli Polislik Bilgi Değişim ve Hizmeti Yönlendirme toplantısında ilçe bulunan metruk binalar görüşüldü.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir başkanlığında düzenlenen toplantıda İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün “Metruk Binalar” konulu yazısı ile metruk binalar hakkında alınacak tedbirler görüşülerek yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’in makamında gerçekleşen toplantıda kamu düzeni ve güvenliğinin muhafazası, kent estetiğinin sağlanması, çevre kirliliğinin inlenmesi, uyuşturucu ve uyarıcı madde temini ile kullanımı başta olmak üzere suç ve suçlu ile mücadeledeki etkinliğinin devam ettirebilmesi gibi amaçlarla ilçe genelinde bulunan metruk binaların tespit edilmesi, iyileştirilmesi veya rehabilite edilmesi,yıkılması vveya metruk binaların kullanımını engelleyerek fiziki tedbirlerin alınması ve güvenlik önlemlerinin arttırılması konuları konuşuldu.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ilçede bulunan Metruk binaların, hem ilçenin estetik görünümü hem de çevre kirliliği açısından sorun teşkil ettiğini, bugüne kadar tespit edilen bu tür yapıların gerekli kararlar alındıktan sonra yıkıldığını ve bu yönde çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek; “ İlçenin estetiği hem de emniyet güçlerimizin suç ve suçlu ile mücadelesine destek olmak için Havza Belediyesi olarak dün olduğu gibi bu günde elimizden geleni yapmaktayız. İnşallah konu ile ilgili olarak Havza Emniyet Müdürlüğünden gelen talepler doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Dedi.

Havza Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı ise Havza Belediye Başkanlığı Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile irtibatta olduklarını, metruk binaların tespit edilerek bildirildiğini ve her ay bu çalışmaların istatistik halinde Samsun İl Emniyet Müdürlüğüne gönderildiğini ifade etti.

Toplantıda Havza Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amiri Komiser Yardımcısı Ertuğrul Sarı ile Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlisi Polis Memuru Özkan Cinbek hazır bulundular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı
Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı