Havza’da 8 Milyon Liralık Yatırım İçin Temel Kazısı Başladı

Samsunun Havza ilçesinde yaklaşık 8 milyon liraya mal olacak ve 150 kişi istihdam edecek olan fabrika için temel kazı çalışmaları başladı.

Havza’da 8 Milyon Liralık Yatırım İçin Temel Kazısı Başladı

Samsunun Havza ilçesinde yaklaşık 8 milyon liraya mal olacak ve 150 kişi istihdam edecek olan fabrika için temel kazı çalışmaları başladı.

Havza Organize Sanayi Bölgesinde temel kazı çalışmaları başlayan ve 8 milyon liraya mal olması ön görülen fabrikanın 1 yıl içerisinde üretime geçmesi planlanıyor.

3 bin 600 metrekare kapalı alanda gemi içi tesisat boruları üretimi yapacak olan fabrika üretime geçtiğinde 150 kişiye iş imkanı sağlayacak.

Temel kazı çalışmalarını yerinde inceleyen ve Günal Gemi Sanayi Sahibi Ramazan Günal’dan bilgiler alan Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar Havza Organize Sanayi Bölgesinde inşaatların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek; “Havza OSB mevcut hali ile yatırımcılarımıza bir çok imkan sunmakta. Bunun göstergesi sektöründe güçlü firmaların burayı tercih etmesi. Havza OSB Yönetimi olarak Havza OSB’yi daha cazip hale getirmek için ‘Havza OSB Altyapı ve Sosyoekonomik Olarak Gelişiyor’ projesini hayata geçirdik.” Dedi.

Yatırımcı Ramazan Günal’a teşekkür eden Acar; “Bölgemizin insanının bölgeye yatırım yapması bizleri ayrıca mutlu etmekte. Sayın Günal’ı tebrik ediyor ve yatırımın bölgemize ve kendisine hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Kurulacak fabrika ile ilgili bilgiler veren Günal Gemi Sanayi Sahibi Ramazan Günal gemi içi tesisat boruları üretimi yapacak olan fabrikanın 1 yılın sonunda üretime geçeceğini belirterek; “3 bin 600 metrekare kapalı üretim alanına sahip olacak olan fabrikamız 8 milyon liraya mal olacak. Üretime geçtiğimizde yaklaşık 150 kişiye iş, ekmek imkanı sağlayacağız.” Dedi.

Günal kendisinin aslen Vezirköprülü olduğunu belirterek; “ İstanbul’a gurbette çalıştım ve zaman içerisinde kendi firmanın sahibi oldum. Bu gün İstanbul’da sivil ve askeri gemilerin iç tesisat işlerini yapan bir firmamız ve birde burada kurduğumuz fabrikanın benzeri var. Gurbetin ne demek olduğunu bildiğim için gençlerimiz gurbete çıkmasın diye ikinci fabrikamızın yatırım kararını Havza OSB’den yana aldım.”dedi.

İmkanı olan bölge insanlarını bölgeye yatırım yapmaları için davet eden Günal Gemi Sanayi Sahibi Ramazan Günal; “Bir çoğumuz gurbette kaldık ve gurbetin neler getirdiğini biliyoruz. Ben Vezirköprülü bir yatırımcı olarak bölgemize, bölge insanımıza yönelik bir yatırım yapmaktan çok mutluyum. İstanbul’da bir çok gencimiz topraklarına dönmek için imkan arıyor. Yine burada bir çok gencimiz işsiz ve iş bulma umudu ile gurbete gidiyor. Bunun önüne geçmek için yatırım yapma imkanı olan tüm hemşerilerimizi bölgemize yatırım yapmaya davet ediyorum.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı