15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Havza ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Kevser Parkında program düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Samsun’un Havza ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Kevser Parkında program düzenlendi.

FETÖ/PDY darbe girişimi 5. Yıldönümünde Havza’da demokrasi nöbetlerinin tutulduğu ve adı 15 Temmuz Demokrasi Parkı ve Kevser Parkı olan Kevser Cami önünde düzenlenen programın ardından okunan sala ile demokrasi nöbeti tutuldu.

Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan nöbette ilk olarak slayt gösterimi yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayınlanan konuşmasının ardından Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir tarafından birer konuşma yapıldı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir millet iradesinin feraset ve cesaret tecelli ettiği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 5. yıl dönümü kutladıklarını ifade ederek; “ Tüm Türkiye olduğu gibi Havza’da da tek yürek olarak burada dünya ya Türk milletinin inancını ve kararlılığını bir kez daha göstermiş olacağız. Her 15 Temmuz olduğu gibi o gece hainlerin açtığı ateşler ile şahadet şerbetini içen 251 şehidimizin hüznünü yaşarken, diğer taraftan dünyada eşine az rastlanır direnişe imza atmanın da onurunu yaşamaktayız. Tarihimiz boyunca kazanmış olduğumuz her zaferin ardında aziz Türk milletinin azim, cesaret ve kararlılığı vardır. 15 Temmuz Zaferi tanklara ve uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin onurudur. Bu zafer Çanakkale Ruhunun hale taze olduğunda bir kanıtıdır aslında.” Dedi.

Türkiye’nin darbe girişimine rağmen hedefinden şaşmadan yoluna devam ettiğini belirten Başkan Özdemir; “Darbe girişimin püskürtülmesi ile Türkiye yeni bir döneme girdi. Ülkemiz 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür. İçindeki hainleri temizleyen ülkemiz yerli savunma sanayisinden onurlu dış politikaya, terör ile mücadeleden, yerli üretim alanındaki atımlarına varıncaya kadar gün geçtikçe daha güçlü bir ülke olma yolunda emin adımlar ile yürümektedir. Bu vesile ile bizler için büyük ilham kaynağı olan, ülkemizin istiklali ve istikbali için canlarını feda eden bütün aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor. Gazilerimize de acil şifalar dileyerek, şükranlarımı sunuyorum. Rabbim dini İslam’ın bayraktarlığı yapmış olan aziz milletimizin birlik ve beraberliğini daim kılsın.” Dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ise yapmış olduğu konuşmada 15 Temmuz’un Türk halkının demokrasiyi tüm dünyaya gösterdiği gün olduğunu belirterek; “ Yüce Türk Milleti FETÖ darbe girişimine karşı 5 yıl önce tüm siyasi etnik ve kültürel ayrılıklarını bir kenara bırakarak Anayasa’yı askıya almak isteyen masum sivilleri vurup, meclisi bombalayan darbecilere karşı tek vücut olduğu ve ‘Egemenlik kayıtsız şartsız’ dediği bu gün 15 Temmuz. Bağımsızlık ve demokrasi uğruna canlarını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum. Ruhları şad olsun. Halkımız kendi iradesine darbe vurmak isteyenlere geçmişte olduğu gibi bu günde eşsiz bir zafer kazanmıştır. Bu yüce millet 15 Temmuz gecesi yapılanları hiçbir zaman unutmadı, unutmayacak ve unutturmayacaktır. Halkımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun.” Dedi.

Konuşmaların ardından program slayt gösterimi, yaz kuran kursu öğrencilerin seslendirdiği ilahiler ve öğretmenlerden okunan kahramanlık türküleri ile devam etti.

Programda 00.13’te salalar okundu ve vatan nöbeti başladı.

Gece boyunca Havza Belediyesi tarafından nöbet tutan vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.

Programa, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, protokol üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti