Havza Muhtarları Derneğinden muhtarlara "Mutluluğa Kurșun Sıkma, Geleceği Karartma" pankartı

Havza Muhtarlar Derneğin düğünlerde silah atılmasının önüne geçilmesi için İçişler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Mutluluğa Kurșun Sıkma, Geleceği Karartma" pankartı uygulamasına destek.

Havza Muhtarları Derneğinden muhtarlara

Havza Muhtarlar Derneğin düğünlerde silah atılmasının önüne geçilmesi için İçişler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Mutluluğa Kurșun Sıkma, Geleceği Karartma" pankartı uygulamasına destek.

Havza Muhtarları Derneği tarafından düğünlerde silah atılmasının önüne geçilmesi için İçişler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve düğün organizasyonlarında görünür bir şekilde takılması mecburi olan "Mutluluğa Kurșun Sıkma, Geleceği Karartma" pankartı uygulamasına destek olmak amacı ile ilçe genelinde muhtarlar için pankart bastırdı.

Basılan "Mutluluğa Kurșun Sıkma, Geleceği Karartma" pankartları mahalle muhtarlarına dağıtılarak pankartın düğünlerde silah atılmasının önüne geçilmesi için görünür yerlere asılmasının zorunlu olduğu hatırlatıldı.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar düğünler ile kısıtlamalarının kalkması ve yaz aylarının başlaması ile düğün sayılarında artış yaşandığını belirterek; “Kırsal mahallelerimizde hasadın tamamlanması ile düğün sayılarında daha da yoğun bir artış yaşanacak. İçişleri Bakanlığımız tarafından düğünlerde silah atılmaması için başlatılan çalışmalarda bir dizi tedbirler alındı. Halkımızın can ve mal güvenliği açısından bu tedbirlere uymaları gerekli.” dedi.

Çavdar alınan tedbirler hakkında bilgiler vererek; “ Düğün, nişan, kına gibi etkinliklerde silah kullanılmayacağına dair organizasyon sahiplerinden taahhütname alınması, hazırlanan farkındalık afişlerinin organizasyon yerlerine asılması zorunlu hale getirildi. Organizasyon sahipleri tarafından açık alanlarda yapılacak kutlamalarda havaya ateş açılmaması ve silah kullanılmamasına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan "Mutluluğa Kurșun Sıkma, Geleceği Karartma" yazılı afişler, davetlilerin görebileceği şeklide alanlara asılacak. Havza Muhtarları Derneği olarak İçişleri Bakanlığımız, Valiliğimiz ve Kaymakamlığımız tarafından sıkı sıkı takip edilen düğünlerde silah atma olayını bitirmek için başlatılan çalışmalara destek olmak adına "Mutluluğa Kurșun Sıkma, Geleceği Karartma" yazılı pankartlarımız bastırdık ve bütün muhtarlarımıza dağıtıyoruz. “ dedi.

Düğünlerde silah atılmasının önüne geçilmesi ile ilgili olarak muhtarlara önemli görevlerin düştüğünü hatırlatan Dernek Başkanı Çavdar; “Muhtarlarımız İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda "Mutluluğa Kurșun Sıkma, Geleceği Karartma" yazılı afişleri düğün sahiplerine astıracak. Yine muhtarlarımız bölgelerinde havaya ateș açıldığını öğrendikleri anda kolluk birimlerine ihbarda bulunma yükümlülüklerini yerine getirecek. Genç çiftlerimizin, çocuklarımızın en mutlu günlerinin en kötü günlerden birisi haline gelmemesi için tüm halkımızın duyarlı olmaya davet ediyorum.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti