Havza’da İki Adet Mobil Atık Getirme Merkezi Oluşturuldu

‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında Havza’da iki adet mobil atık getirme merkezi oluşturuldu.

Havza’da İki Adet Mobil Atık Getirme Merkezi Oluşturuldu

‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında Havza’da iki adet mobil atık getirme merkezi oluşturuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan “Sıfır Atık Projesi” çalışmaları kapsamında Havza Belediyesi tarafından farkı noktalara geçici mobil atık getirme merkezleri oluşturuldu.

Havza Belediyesi tarafından yürütülen sıfır atık çalışmaları kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulan proje kapsamında ilçe merkezinde sıfır atık ve geri dönüşüm konularında farkındalık oluşturmak amacı ile Kevser Parkı ile Mehmetçik Meydanında iki farklı mobil atık getirme merkezi oluşturuldu.

Yerleştirilen mobil atık getirme merkezlerini inceleyen Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir burada Havza Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Zeki Kurt’tan çalışmalar hakkında bilgiler alarak parkta bulunan çocuklar ile sohbet etti ve çocuklara çevreye duyarlı olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Başkan Özdemir çocuklar ile beraber mobil atık getirme merkezine kağıt attılar.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir yapmış olduğu açıklamada israfın önlenmesi, doğal ve kamu kaynaklarının daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi için bu tür çalışmaları önemsediklerini belirterek; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca başlatılan Sıfır Atık Projesi’ni destekliyor ve bu konuda önemli çalışmalar yapıyoruz. Geri dönüşüm konusunda mobil atık getirme merkezleri oluşturduk. İlk etapta bunları Kevser Parkı ve Mehmetçik Meydanına yerleştirdik. Bunların sayısını daha da arttıracağız inşallah. Yine çalışmalarımızın bir sonraki adımında belirleyeceğimiz pilot bir mahalleye geri dönüşüm konteynırları yerleştirilerek atıklarını kaynaklarında ayrıştırılması için çalışma başlatacağız. Zaman içerinde bu çalışmalarımızı ilçe geneli yaymayı hedeflemekteyiz.” dedi.

“Atılan her bit kağıt, cam, metal ve diğer dönüştürülebilir atığın değerlendirilmesi ve kazanılması hem çevre temizliği hem de ekonomik anlamda önemli.” diyen Özdemir vatandaşları geri dönüşüm konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Mobil atık getirme merkezlerinde her bir bölmede türlerine göre toplanacak olan atık piller, bitkisel atık yağlar, kâğıt, plastik, metal, cam, elektrik-elektronik atıklar geri dönüşüm tesislerine gönderilerek ekonomiye kazandırılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti