3 Milyon 576 Bin Lira Bütçeli Projenin İlk İzleme Toplantısı KAYS Üzerinden Yapıldı

"Havza OSB Altyapı ve Sosyoekonomik Olarak Gelişiyor Projesi" için ilk izleme toplantısı Kamu Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden yapıldı.

3 Milyon 576 Bin Lira Bütçeli Projenin İlk İzleme Toplantısı KAYS Üzerinden Yapıldı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının (OKA) 2020 Yılı Katma Değerli Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan ve kabul edilen 3 milyon 576 bin lira bütçeli "Havza OSB Altyapı ve Sosyoekonomik Olarak Gelişiyor Projesi" için ilk izleme toplantısı Kamu Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden yapıldı.

Havza Organize Sanayi Bölge (OSB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erkan Acar, Proje koordinatörü Eren Kaya ve OSB yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirilen ilk izleme toplantısında Proje koordinatörü Eren Kaya KAYS üzerinden OKA yetkililerine projede gelinen aşama ve izlenen yollar hakkında bilgiler aktardı.

Kaya projenin ihale aşamasına geldiğini ve ihale aşamasının ardından inşa çalışmalarına başlanacağını belirtti.

Toplantıda projenin yürütülmesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erkan Acar proje ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada "Havza OSB, Altyapı ve Sosyoekonomik Olarak Gelişiyor" projesi ile Havza OSB'de kurulacak yaşam merkezi ile yatırımcıların ihtiyaçlarına yönelik mesleki, teknik ve sosyal gelişim alanları oluşturulmasını ve Otomatik Sayaç Okuma Sistemi kurulumuyla enerji verimliğini sağlamayı hedeflediklerini belirterek; "3 milyon 576 bin lira bütçeli projemiz, OKA tarafından kabul edildi. Projemiz yüzde 65,17 hibe almaya hak kazandı. Havza OSB'yi daha cazip hale getirecek projemiz için OKA, 2 milyon 330 bin 575 lira 82 kuruş hibe sağlamış oldu. Projemiz tamamladığında Havza OSB yatırımcılar için farklı imkanlar sunacak. Tüm gayretimiz ile bölgedeki istihdam sorunu ve istihdama dayalı göçün önüne geçebilmek. Projemize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza OSB’ye İlgi Artıyor
Havza OSB’ye İlgi Artıyor
Havzalı Bestekar Ve Ses Sanatçısı Alkan İlk Albümünü Çıkardı
Havzalı Bestekar Ve Ses Sanatçısı Alkan İlk Albümünü Çıkardı