Türk Kızılay Havza Temsilciliğinden Vekaleten Kurban Açıklaması

Türk Kızılay Havza Temsilcisi Ömer Faruk Çörekçioğlu, "Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla başlatılan vekaleten kurban kampanyasında

Türk Kızılay Havza Temsilciliğinden Vekaleten Kurban Açıklaması

Türk Kızılay Havza Temsilcisi Ömer Faruk Çörekçioğlu, "Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla başlatılan vekaleten kurban  kampanyasında 2021 yılı için kurban vekalet bedelini yurt içinde 1050 TL, yurt dışında ise 125 dolar veya 105 avro olarak belirlendiğini ve vekaleten kurban bağışlarının kabulüne başlandığını açıkladı.

Türk Kızılay Havza Temsilcisi Ömer Faruk Çörekçioğlu yapmış olduğu açıklamada vekaleten kurban bağışlarının kabul edildiğini belirterek, "Bu yıl da hayırsever vatandaşlarımızdan gelen kurban bağışlarını kabul etmekteyiz. Bağışlar ile kesilen kurbanlarımızdan elde edilen etler yıl boyunca konserve olarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmakta." dedi.

Bu yıl Havza'da ramazan ayında 435, yıl boyunca da 625 olmak üzere bin 70  konserve kurban eti dağıtımı gerçekleştirdiklerini anlatan Çörekçioğlu, "Bu yıl genel merkezimizce kurban bağış miktarı yurt içinde 1050, yurt dışı için 125 dolar veya 105 avro olarak belirlendi. Bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız Türk Kızılayın bağış hesaplarına bağışlarını yatırabilirler. Şimdiden tüm bağışçılarımıza ihtiyaç sahiplerimiz adına teşekkür ederim. " diye konuştu.

Çörekçioğlu, vekaleten kurban kestirmek isteyen vatandaşların bağışlarını 168 Kızılay Çağrı Merkezi veya "kizilay.org.tr" internet adresinden, Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Kızılay Posta Çeki hesabına, Kızılay mobil uygulamasından ve  ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden verebileceklerini kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza OSB’ye İlgi Artıyor
Havza OSB’ye İlgi Artıyor
Havzalı Bestekar Ve Ses Sanatçısı Alkan İlk Albümünü Çıkardı
Havzalı Bestekar Ve Ses Sanatçısı Alkan İlk Albümünü Çıkardı