Pijamamla Kitap Okuyorum Uluslararası eTwinning Projesi

25 Mayıs İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri Tuba Türkmen, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan eTiwinning projesi ile 3 farklı ülke ve Türkiye 8 farklı ilden öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı Pijamamızla Kitap Okuyoruz projesi

Pijamamla Kitap Okuyorum Uluslararası eTwinning Projesi

25 Mayıs İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri Tuba Türkmen, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan eTiwinning projesi ile 3 farklı ülke ve Türkiye  8 farklı ilden öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı Pijamamızla Kitap Okuyoruz projesi

OKUMAK her zaman bilgimizi artırır ve kelime hazinemizi zenginleştirir. Dolayısıyla kendimizi daha iyi ifade ederiz. Projede ise özellikle yatmadan önce okuma alışkanlığını kazandırmak amaçlanıyor.

NEDEN YATMADAN ÖNCE?

BEYNİMİZ geceleri daha çok çalışır. Dinlenirken ve uyurken tüm enerjimiz beyinde toplanır.

Uykuya stresli, yorgun girmek kötü rüyalar görmek demektir. Kitap okumak ise huzurlu bir yolculuğa çıkmak gibidir, günün yorgunluğunun uykuya taşınmasını engeller ve uykumuzun kalitesini artırır. Televizyon, tablet, telefon gibi cihazlar ekranlarından yaydığı mavi ışıklarla beynimizi hala gündüz olduğuna inandırarak kandırır ve melatonin üretimini azaltır. Oysa melatonin büyüme hormonudur ve büyüme çağındaki çocukların bu hormona fazlaca ihtiyacı vardır. İşte bu yüzden PİJAMAMIZLA KİTAP OKUYORUZ.

Projenin bir de Partner takımlarla hazırladığı broşür çalışması var.

Projeyi Samsun/Havza 25 Mayıs İlkokulu'ndan Tuba Türkmen öğretmenimiz temsil ediyor. Öğretmenimiz eTwinning projelerinin en büyük avantajının farklı şehir ve ülkedeki öğrencileri buluşturması olduğunu ifade ediyor.

Projede 3 farklı ülke ve Türkiyeden 8 farklı ilden öğretmenler ve öğrenciler bulunmaktadır. Karma takım çalışmalarında bir araya gelen öğrencilerin birbirine yaşadıkları yerlerle ilgili sorular sorduğunu görünce partner takımları oluşturulmuş.

Öğrenciler partnerine kendi yaşadığı şehirde çekilen fotoğraflarını göndermiş ama o şehri araştırmak ise diğer partnerin görevi olmuş. Böylece partnerler, birbirlerinin şehirlerinin broşürlerini hazırlamış. Samsunlu öğrencilerimiz de Muğla şehrininin broşürünü hazırlamış.  Projedeki öğrenci ve öğretmen fotoğraflarıyla ülkelerin haritalarını hazırlayan öğretmenlerimiz broşürleri bu fotoğraflı haritaya eklemiş.

Şimdi soruyorum sizlere "Çok gezen mi bilir, e-Twinning Projesi yapan mı?"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza'da Köprü Korkuluklarında İntihar Girişimi
Havza'da Köprü Korkuluklarında İntihar Girişimi
CHP Samsun Milletvekili Zeybek’in Acı Günü
CHP Samsun Milletvekili Zeybek’in Acı Günü