Havza OSB’den Romanya’ya İhracat Yolu Açıldı

İş bağlantıları kurmak, yatırım imkanlarını değerlendirmek üzere Samsun'da bulunan ve Romanyalı iş adamlarından oluşan heyet, Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) incelemelerde bulundular.

Havza OSB’den Romanya’ya İhracat Yolu Açıldı

İş bağlantıları kurmak, yatırım imkanlarını değerlendirmek üzere Samsun'da bulunan ve Romanyalı iş adamlarından oluşan heyet, Havza Organize Sanayi Bölgesinde  (OSB) incelemelerde bulundular.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza TSO Başkanı Erkan Acar’ın davetlisi olarak havza OSB’ye gelen Romanyalı iş adamlarından oluşan heyet burada faaliyete geçen firmaları ziyaret ederek yapılabilecek iş bağlantıları hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Heyet iş bağlantıları kapsamında Samsun'dan Köstence'ye gaz beton ihracatı ile alakalı kontrat yapmak üzere Arkoz Gazbeton ile görüşme ve ürün incelemesi yaptı. Yapılan görüşmeler neticesinde Havza’dan Romanya’ya Samsun Limanı üzerinden gaz beton ihracatı için mutabakata varıldı.  Konu ile ilgili kontrat önümüzdeki günlerde imzalacak.

Dobruca Türk İş Adamları Dernek Başkanı ve Yıldız Entegrenin Romanya Sorumlusu Ömer Karahasanoğlu başkanlığındaki ve Romanya’da faaliyet gösteren Wtitanuc Resort SRL Firması ve İş İnsanları Traian Wase , Mihăițe Wase , Cristiana Wase Grauvu Sorin  ile Armenian Vasile oluşan heyet  daha sonra ise Havza OSB’de devam eden yatırımları yerinde incelediler ve Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Havza TSO Başkanı Erkan Acar’dan bilgiler aldılar.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ticaret geçmişten günümüze tüm insanlığı etkileyen ve insanların takip ettiği bir alan olduğunu belirterek; “ İnsanlık tarihinin başlamasıyla ortaya çıkan ticaret kavramı, tüm toplumları etkilemiş ve üzerinde düşünmeye sevk etmiştir. Günümüz dünyasında kültürel değişimler teknolojik gelişmeler ve değişen toplum yapısı yeni yaklaşımlar üretmenin gerekliliğini ortaya çıkartmıştır. Yeni ticaret yaklaşımlarını ve bu alanda ürünler ortaya koymayı hedeflemekteyiz. Farklı iş kollarında iş bağlantıları ve yapılabilecek yatırımları sizleri beklemekte.”dedi.

Heyetin ziyaretinden sonra bir açıklama yapan Havza TSO Başkanı Erkan Acar Havza OSB’nin kısa sürede ihracat ile bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek; “Romanya Heyetinin Havza OSB ziyareti  ilçemiz, bölgemiz ve ülkemiz adına olumlu geçti. İnşallah önümüzdeki günlerde imzalanacak olan kontrat ile Havza OSB’de üretim yapan ikinci firmamızda ihracata başlamış olacak. İnanıyorum ki Havza OSB kısa sürede Havzada ki istihdam ve istihdama dayı göç sorununu ortadan kaldıracak. Havza İlimize ve ülkemize hayırlı olsun.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı