Oğuz Kavuncuoğlu; “Projelerimizle Geliyoruz”

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi başkan adayı Ziraat Mühendisi Oğuz Kavuncuoğlu,köy ziyaretlerinden sonra gazetemize önemli açıklamalarda bulundu

Oğuz Kavuncuoğlu; “Projelerimizle Geliyoruz”

Sektöre dair bilgilendirmeleri hem köy ziyaretlerinde ve hemde ulusal tarım kanalı Agro TV deki  proğramlarda ele almaya devam ettiğini söyleyen Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi başkan adayı Ziraat Mühendisi Oğuz Kavuncuoğlu,köy ziyaretlerinden sonra gazetemize önemli açıklamalarda bulundu

Bu görevin bir mesuliyet olduğunu biliyoruz, talip olduğumuz bu görevin mesuliyetini layıkıyla yerine getirmeye gayret göstereceğiz.

Bizim için çiftçilerimizin yaşadığı sorunlar, fabrikamızın mali sıkıntıları, borç yükü yürüttüğümüz çalışmaların kenarında köşesinde değil tam merkezindedir.

Doğru ve akılcı yatırımlar ile  yeni işletmeler kurarak gençlerimize istihdam alanlarını  oluşturacağız proje kadromuz çalışmalarını bu doğrultuda yürütmektedir.

PROJELERİMİZLE GELİYORUZ

Amasya şeker fabrikası ve kooperatifi şeker sektöründe ve kooperatifcilikte sektörü izleyen değil sektöre yön veren hale gelmelidir. Kuracağımız tarımsal işletmelerin  projelerini bu hedef doğrultusunda yürütüyoruz.  Hedeflerimiz arasında, çiftçimiz cebinden tek kuruş ilave harcamadan finanse edilerek üretebilecek hale getirilecek, üretici sözleşmesinin bu modelini hayata geçireceğiz. Kooperatifçilikte ise kooperatfimiz zamanın gerisinde kalmayacak. Örnek bir kooperatif anlayışını çiftçilerimiz ile birlikte başlatacağız.Çiftçimizin gözetildiği diğer tarımsal ürünlerinin değerlendirildiği yepyeni bir kooperatifçiliği birlikte başlatacağız. Bizler seçimden sonrası için odaklandık. Yapılacak çok yenilikler var. Yönetime geldiğimizde 30 yıldır süren iş bilmezlerin saltanatı son bulacak. Fabrikamızın efendisi çiftçimizin kendisi olacak. Fabrikamız dışardan pancar almak mecburiyetinde kalmayacak. Çiftçimiz daha çok kazanacak ve daha çok üretecek.

Gönül isterdi ki projelerimizle, bilgimizle yarışalım.Son dört yılda fabrikamızı 50 milyon zarar ettirenlerin, 150 milyon TL borçlandıran iş bilmezlerin söyleyecek sözlerini merak ediyoruz. Fabrikamızı içine sürükledikleri ekonomik borç sarmalının sorumlusu kimdir.?

Millet malına kendi malı gibi sahip çıkmamak emanete ihanet değilmidir?

Vezirköprümüzde ve ladikte ki çiftçimizin kendisine ait olan zamanında parasını çiftçinin ödediği  kıymetli yerleri yok pahasına satmaktan başka yaptıkları birşey varmıdır?

Diğer eşdeğer fabrikalar her yıl kar ederken fabrikamızı bu hale getirenler bu kötü gidişatın sorumluluğunu alabilecekler mi?

Çiftçilerimizi pancar ve küspe sırasında günlerce bekletmeyi reva görenlere sesleniyoruz, mesuliyet duygusu olmayan insanların, insanlara karşı mahçubiyet duygusuda olmaz.

Bölgemizde bu kayıpların bundan sonrasında yaşanmasını istemeyen siyasi otorite, stk lar ve yetkili kurumların yanlışı savunmayacak kadar duyarlı olmaları gerekmektedir. Herkesin bu konuda vicdani sorumluluğu vardır .

Bu kurumun ayakta kalabilmesi ve  hayatiyetinin devam edebilmesi hepimizin ortak sorunu olmalıdır.

ÇİFTÇİLERİMİZİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Fabrikamızı sürüklendiği bu sorunlar sarmalından kurtarmak için çiftçilerimiz ile buluşmaya onların sesi olmaya devam edeceğiz. İş bilmez kayyım yöneticileri oturdukları koltukları eskitmeye devam ederken bizler çiftçilerimiz ile fabrikamıza sahip çıkmayı yılmadan sürdüreceğiz . Çiftçisine sırtına dönenlerin çiftçilerimizi hangi amaç ile   icraya verdiğini biliyoruz.Eş dost akraba  kayırmacılığının icra dosyalarına nasıl yansıdığını çiftçilerimiz görmektedir.

Fabrikamıza sahip çıkmak artık seçenek değil mecburiyettir.

Memleketimiz ve devletimiz için mesuliyet duygusu ile hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.

Üretiminin öncüsü çiftçilerimizin sağduyusuna yürekten inanıyoruz.

Memleketimize bu güzide eseri kazandıran büyüklerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor,

Ramazan ayının ülkemize, milletimize çiftçilerimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı