Aile Hekimleri Tek Çatı Altında Toplanıyor, Kazı Çalışmaları Başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan 1.basamak hizmet binasının temel kazı çalışmaları başladı.

Aile Hekimleri Tek Çatı Altında Toplanıyor, Kazı Çalışmaları Başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan 1.basamak hizmet binasının temel kazı çalışmaları başladı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan Sağlık Bakanlığı tarafından ilçedeki 1. Basamak sağlık hizmetlerinin daha etkin ve hızlı bir şekilde halka ulaştırılması amacı ile inşasına başlanan 1.basamak hizmet binasının başlanan kazı çalışmalarını ziyaret ederek ilgililerden bilgiler aldılar.

İnşasına başlanan hizmet binasında toplum sağlığı merkezi, sağlıklı yaşam merkezi, 112 acil sağlık hizmetleri ile aile hekimlerini bünyesinde bulunduracak.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir binanın sağlık hizmetlerinin halka eşgüdüm içerisinde etkin, hızlı ve işlevsel bir şekilde sunulması için Sağlık Bakanlığı tarafından sürdürülen sağlık yatırımları kapsamında yapıldığını ifade ederek; “Söz konusu hizmet binası için daha önceden İcadiye Mahallesinde bulunan Orman İşletme Merkezi arkasında yaklaşık 700 metre karelik bir alanın tahsisi yapılmıştı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından binanın yapımı için çalışmalara başlandı. İnşallah1 yıl içerisinde yeni hizmet binası yapımı tamamlanacak ve halkımıza hizmet vermeye başlayacak. Hizmet binasının ilçemizde emeği geçen milletvekillerimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ederim.”dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan yapılan bina ile ilçede tüm sağlık 1 basamak sağlık hizmetleri birimlerini tek çatıda toplayacağını belirterek; “1. basamak sağlık hizmetlerinin ortak bir alanda, eşgüdüm içinde sunulduğu, etkin ve işlevsel bir binanın yapımı için Sağlık Bakanlığımız tarafından yürütülen planlamalar ve yapılan çalışmalar neticesinde inşaat aşamasına geçildi. Bu çalışmayla 1. basamak sağlık hizmetini sunan toplum sağlığı merkezi, aile sağlığı merkezi, sağlıklı yaşam merkezi birimleri tek bir binada, aynı çatı altında toplanacak” dedi.

Kayan hizmete girecek bina ile halkın sağlık hizmetlerine hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaşağına değinerek; “Halkımız, ilk adımında başvuracağı tüm sağlık birimlerine aynı merkezde ulaşabilecek, böylece ilçedeki sağlık merkezlerimiz de bir nevi hastane gibi tüm birimlerin bir arada bulunduğu sağlık komplekslerine dönüşecek. Havza ilçemizde yapılacak sağlık hizmet binası yapımı uygun görülerek ihaleye çıktı. Bu konuda bizlere yardımcı olan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karalasan, Milletvekillerimize, Ak Parti İl Başkanımız Ersan Aksu, Sağlık Bakanlığımızın yetkililerine, İl Sağlık Müdürümüze, İlçe Sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim.  İlçemize ve Havzalılara hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı