Havza Kızılay Temsilciliğinden Yüzde Yüz Hibeli Üç Proje

Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu Kızılay Havza İlçe Koordinatörlüğü tarafından Kızılay’ın Şenlendirme Projeleri kapsamında hazırlanan üç projenin yüzde yüz hibe ile onaylandığını bildirdi.

Havza Kızılay Temsilciliğinden Yüzde Yüz Hibeli Üç Proje

Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu Kızılay Havza İlçe Koordinatörlüğü tarafından Kızılay’ın Şenlendirme Projeleri kapsamında hazırlanan üç projenin yüzde yüz hibe ile onaylandığını bildirdi.

Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu yapmış olduğu açıklamada Kızılay’ın Şenlendirme Projeleri kapsamında pandemi süreçinde halkın etkin bir şekilde faydalana bileceği üç farklı proje hazırladıklarını ve hazırlanan her üç projenin de onaylandığını belirterek projeler hakkında bilgiler aktardı.

Çörekçioğlu ilçedeki farklı kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin de paydaş olduğu projelerinin toplam bütçesinin 33 bin 225 lira olduğunu ve projeler ile yaklaşık 4 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini ifade ederek; “ İlk olarak 2021 Afetlere Hazırlık Yılı çalışmaları kapsamında hazırlanan ‘Kızılay Gönüllü Afet Ekibi Kuruyor’  projemizin amacı ilçede 30 kişilik bir gönüllü ekibi oluşturmak ve  öğrencilere doğanın önemi, doğal kaynakların doğru kullanımı ve israf, iklim değişikliğinin etkileri ve önüne geçilmesi/azaltılması konularında eğitimler düzenleyerek onların iklim değişikliği kapsamında farkındalıklarını arttırmak ve bilinçlendirmek. Bu amaçla proje kapsamında 30 kişilik gönüllü afet ekibi oluşturarak gerekli eğitimleri almalarını sağlayacağız.  Yine öğrencilerimize farkındalık ve bilinçlendirme eğitimleri verilecek.  Vatandaşlarımıza afet bilinci oluşturulmasını hedefledik. Yine proje kapsamında engelli vatandaşta afet bilinci oluşturulmasını ve doğal afet durumunda ilçede toplanma merkezlerini öğretilmesini hedefledik.”dedi.

Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu hazırlanan ‘Kızılay Oryantiring Sporu İle Gelecek Nesile Dokunuyor’ projesi ile gençlere dokunmayı hedeflediklerini belirterek; “           Amacımız oryantiring spor branşını temel eğitim gören öğrencilere tanıtmak ve öğretmek, oryantiring sporu ile Kızılay'ın, ilçenin tarihi ve istenilen konularda öğrencilerin yetiştirilmesine katkı sağlamak. Bu maksatla proje kapsamında öğrencilerimiz oryantiring branşını tanıtmak, öğretmek, sağlıklı nesiller yetiştirmek ve sağlık için ayrılan bütçenin azalmasına katkı sağlamak  ve engelli bireylere spor yaptırmak ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak istedik.” Dedi.

Hazırlanan son projenin  ‘Kızılay İle Spor ve Sanat Günleri’ olduğunu ve projenin amacının temel eğitim gören öğrencileri spor ve sanat faaliyetlerine teşvik etmek; bu faaliyetler aracılığıyla obezite ve fazla kilo ile mücadeleyi destekleyerek sağlıklı nesiller yetiştirmeye katkı sağlamak olduğunu belirterek; “Bu projede hedefimiz 3 bin kişiye ulaşmak. Proje kapsamında öğrenciler ile spor ve sanat faaliyetleri gerçekleştirilecek ve obezite ve fazla kilo ile mücadeleye katkı sunacağız. Ayrıca katılımcılara yönelik resim, fotoğraf, müzik, tiyatro ve el sanatları kursları açarak spor ve sanat faaliyetlerinin nesiller üzerinde alışkanlık haline getirilmesini hedefledik. Ayrıca proje kapsamında  engelli bireylerin spor ve sanat faaliyetleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlamak istedik.” Dedi.

Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu projeleri ile Havza’da sosyal hayata katkı sağlamayı hedeflediklerini belirterek; “İnşallah kısa sürede projelerimiz uygulamaya geçeceğiz.  Projelerde bizlere paydaş olarak destek olan başta Havza Kaymakamımız Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum örgütlerinin başkanları ile projelerin hazırlanmasında büyük emeği bulunan Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Proje Koordinatörü Seyit Ahmet Dikmen’e teşekkür ederim.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı