Polis Kadına Karşı Şiddet Ve KADES Uygulaması Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Havza Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ile Aile İçi Şiddet ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Birimi Amirliği tarafından 8 Mart Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kadına karşı şiddet ve Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması konusunda vatandaşlara ve kadınlara yönelik bilgilendirme çalışması yapıldı.

Polis Kadına Karşı Şiddet Ve KADES Uygulaması Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Havza Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ile Aile İçi Şiddet ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Birimi Amirliği tarafından  8 Mart Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kadına karşı şiddet ve Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması konusunda vatandaşlara ve kadınlara yönelik bilgilendirme çalışması yapıldı.

Kevser Parkı, Hasan Aktar ve Kazım Paşa Caddesi gibi ilçenin işlek mekanlarında yapılan çalışmalarda özellikle bayanlara yönelik KADES uygulaması hakkında bilgilendirme gerçekleştirildi.

Bilgilendirmede KADES’in kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri biraz da olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış acil müdahale uygulaması olduğu vurgulandı.

KADES’in akıllı telefonlara kurulması, kayıt oluşturulması, kullanılması, ihbar aşaması ve müdahale süreci hakkında kapsamlı bilgiler verilerek broşür dağıtıldı.

İlçe Emniyet Müdür Vekili Mustafa Balcı tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınları günü kutlayarak; “Polis teşkilatı olarak kadınlarımızın korunması ve kollanması için her türlü hassasiyeti göstermekteyiz. Kadına karşı kullanılan acizliğin en temel göstergesidir. Bu tür olayların önüne geçme üzer İçişleri Başkanlığımız tarafından uygulamaya konulan KADES kadınlarımızın elini güçlendirmekte.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı