Havza'da 4. Kademe Sportif Yetenek Taraması Yapıldı

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi, denge ve reaksiyon testleri, Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu'nda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde yapıldı.

Havza'da 4. Kademe Sportif Yetenek Taraması Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünü yerleştirmek, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek, üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla 2018 yılında hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi, denge ve reaksiyon testleri, Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu'nda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 19 Nisan 2016 tarihinde imzalanan protokol gereğince, Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında İlçemizde ‪2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yetenek testleri yapılarak sırasıyla, Temel Eğitim, Orta Modül, İleri Modül ve Çoklu Branş Eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan 6. Sınıf öğrencisi, 30 gencimiz Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor uzmanları ve antrenörler eşliğinde denge ve reaksiyon testlerine tabi tutuldu.

Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Pandemi dolayısıyla sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde başlayan denge ve reaksiyon testlerini yerinde inceleyerek testlere katılan öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

İlgili öğrencilere yönelik yapılan "Denge ve Reaksiyon Testi" uygulandıktan sonra sporcu öğrencileri branş yönlendirmeleri yapılacak. Diğer testleri de başarıyla geçen öğrenciler, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezine alınacaklar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Havza’da Üretiliyor Ülke Genelinde Fabrikalara Satılıyor
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı
Koronavirüs Hatırlatma Dozu İçin Stant Açıldı