Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı’nın Havza Ziyareti

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı Havza’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı’nın Havza Ziyareti

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı Havza’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı Havza ziyareti kapsamında ilk olarak Ak Parti İlçe Başkanlığını ziyaret ederek burada Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ve parti yöneticileri ile bir araya geldi.

Ziyarette konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ziyaretten dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek; “Sayın Milletvekilimiz her zaman bizler ile birlikte ve bizlere destek olmakta. Hep birlikte ilçemize hizmet için çalışmaktayız.”dedi.

Burada bir süre Kayan ve Özdemir ile sohbet eden Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı daha sonra Havza Belediyesine geçerek burada Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’den ilçede yapılan çalışmalar ve hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında bilgiler aldı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir belediye olarak çalışmalara ara verilmeden devam edildiğini ifade ederek; “İnşallah Havza için güzel planlarımız var. Hazırlıklarını yapmış olduğumuz projeleri hayata geçirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her zaman olduğu gibi Sayın Milletvekilimiz Orhan Kırcalı Bey bizlerin yanında ve bizlere destek olmakta. Havzalılar adına Sayın Milletvekilimize desteklerinden ötürü teşekkür ederim.”dedi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ise Havzanın Samsun için önemli bir ilçe olduğunu belirterek; “ Biz bölgenin insanıyız ve bölgemizin gelişmesi için çalışmaktayız. Havzanın gelişime katkı sağlamak adına üzerimize düşen ne var ise yapmaktayız ve yapmaya devam ediyoruz.” Dedi.

Belediye ziyaretinin ardından Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve  Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan birlikte Havza Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Cesur Şahin,  Kahveciler Odası Başkanı Hüseyin Karaçoban ve Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Emin Aysan’ı ziyaret ettiler.

Ziyarette esnaf odalarını taleplerini dinleyen Kırcalı; “Sizlerin talepleri bizler için önemli. Sizlerden ve halkımızdan aldığımız talepleri bir rapor halinde ilgili mercilere ulaştırıyoruz.” Dedi.

 Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan daha sonra ise ilçede esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Esnaf ziyaretleri esnasında CHP Milletvekili Kemal Zeybek ile karşılaşan Belediye ziyaretinin ardından Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Zeybek ile bir süre sohbet etti.

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve  Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan esnaf ziyaretinin ardından ilçede eğitim yatırımları kapsamında depreme dayanıksız olan ve yıkılarak yerine İmam Hatip Ortaokulu yapılacak olan İstiklal İlkokulunu ziyaret ederek burada Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam’dan bilgilerler aldı.

Kırcalı ve beraberindekiler daha sonra tarihi Merkez İlkokulu binasını ziyaret ettiler. Burada Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Kırcal’ya okul binası ve binan tarihi önemini anlatarak binanın kültürel amaçlı kullanılması için çalışma başlattıklarını anlattı.

Kırcalı Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir rolü olan binanın restore edilerek değerlendirilmesi yönündeki çalışmalara destek olacağını ifade etti.

Kırcalı ve beraberindekiler bir süre önce depreme dayanıksız olduğu için yıkılan meslek lisesinin arazisine giderek incelemelerde bulundular.

Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ilçeye yeni bir meslek lisesi kazandırmak için çalışmalara devam ettiklerini belirterek; “Havza Mesleki ve Teknik Lisesi konumu ile bölgedeki ilçelere ve ilçelerde bulunan organize sanayi bölgelerine ara eleman yetiştirilmesi adına önemli. Şuan Merzifon ve Kavak OSB’de Havza Mesleki ve Teknik Lisesi öğrenciler tercih ediliyor. Mesleki eğitimdeki bu kalitemizi devam ettirmemiz için yeni bir meslek lisesi ilçemiz için hayati önem taşımakta.” Dedi.

Kırcalı ise mesleki eğitimin ülke meselesi olduğunu belirterek; “İlçe’de meslek lisesi talep gören ve iyi eğitim veren bir eğitim kurumumuz. Çocuklarımızı n daha iyi eğitim almaları ve sanayimizin ara eleman ihtiyacını karşılanması adına ilçemize yeni bir meslek lisesi binası yapılması için bizlerde üzerimize düşeni yapacağız.”dedi.

Kırcalı yatırım incelemeleri kapsamında ilçede yapılacak olan gençlik hizmetleri ve sportif yatırımlar hakkında Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun’dan bilgiler aldı.

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı Havza programı kapsamında son olarak Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ile birlikte Ak Parti İlçe Binasında online olarak gerçekleştirilen İlçe Danışma Kurulu toplantısına katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yörgüç Paşazade Mustafa Bey Camisinde İlk Miting Canlandırıldı
Yörgüç Paşazade Mustafa Bey Camisinde İlk Miting Canlandırıldı
Dağlı, Güreş Ağalığını Ayan’a Devretti
Dağlı, Güreş Ağalığını Ayan’a Devretti