Havza İlk Kıvılcım 1919 Kooperatifi Samsun’a Stant Açtı

Havza İlk Kıvılcım 1919 Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin hazırladığı ürünler Samsun’da satışa sunuldu.

Havza İlk Kıvılcım 1919 Kooperatifi Samsun’a Stant Açtı

Havza İlk Kıvılcım 1919 Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin hazırladığı ürünler Samsun’da satışa sunuldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan “Kadın Kooperatifleri Batı Karadeniz Buluşması” Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon'da gerçekleşti.

Açılışa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Ak Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve davetliler katıldılar.

Samsun’dan 8 kadın kooperatifin katılığı Kadın Kooperatifleri Batı Karadeniz Buluşmasına, Havza İlk Kıvılcım 1919 Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi de kendi standını oluşturarak katıldı. Kooperatif Başkanı ve Koordinatörü Bingül Alış ve Başkan Yardımcısı Şerife Acar Döndür hazır bulundular. Havza Kadın Üretim Kooperatifi Koordinatörü Bingül Alış ve Şerife Acar Döndür kooperatifin kuruluş amacı,  çalışmaları ile üretimi yapılan doğal ve yöresel ürünler hakkında katılımcılara bilgiler verdiler.

Davetlilere Kooperatife üye kadınlar tarafından üretilen ürünlerin satışı gerçekleşti.

Standı ziyaret eden Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “ Havza İlk Kıvılcım 1919 Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifimizin yöresel ürünler standını ziyaret ettik. Tüm hemşehrilerimizi, Samsun'daki Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon'da kurulan kadın kooperatifleri yöresel ürünleri standlarını ziyaret etmeye ve kadın girişimcilerimize destek vermeye davet ediyorum” dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz; “Kooperatifçilik birlikten güç doğacağının en güzel işaretidir. Kadınlarımız ne kadar özgüvenli ne kadar güçlü olursa o derece de ailelerimiz, çocuklarımız ve ülkemiz de güçlü olacak. Temel hedefimiz kadınlarımıza bir fırsat penceresi oluşturabilmektir. Anadolu kadını evinde, tarlasında, iş hayatında her daim üretiyor. Üretmeyen kadın yok. Kooperatifçilik, kadınlarımızın birbirine olan güvenini, komşuluk ilişkilerini, imece kültürünü canlandırıyor. Kooperatifler işsizliğin önlenmesinde, yoksullukla mücadelede, sürdürülebilir sosyal-ekonomik-kalkınma-istihdam politikalarında hepimiz için güçlü bir model. Kadın kooperatifçilerimize verdikleri emekler için şükranlarımı sunuyorum, Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı