Ziraat Odası Başkanı Genç, Traktör Sürücülerini Uyardı

Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç denetimler öncesi traktör sürücülerini uyardı.

Ziraat Odası Başkanı Genç, Traktör Sürücülerini Uyardı

Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç denetimler öncesi traktör sürücülerini uyardı.

Havza Ziraat Odasından yapılan açıklamada İç İşleri Bakanlığının Tarım araçlarının güvenli kullanımı projesi uygulama talimatı doğrultusunda Havza ilçe Jandarma komutanlığı tarafından bilgilendirme yapıldığı belirtildi.

Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç; “Havza Jandarma Komutanlığı tarafından traktör kazalarının önlenmesi amacıyla, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ziraat Odası ve Muhtarlar derneği vasıtasıyla traktör sürücülerine bilgilendirme yapmaktayız. İç İşleri Bakanlığının Tarım araçlarının güvenli kullanımı projesi uygulama talimatı doğrultusunda ilçemizde Traktörlerin imal tarihinden itibaren 2001 yılı ve sonrasında koruma kabinin zorunluluğu vardır. 2001 yılı öncesi traktörlerde herhangi bir zorunluluk bulunmaması ancak vatandaşlarımızın traktör kazalarında ölüm ve yaralanma sayıların azaltmak amacıyla koruma kabini takılması gerekmektedir. Ayrıca her traktörün üzerinde flaşörlü yarıp sönen sarı ışıklı dönerli uyarı levhası bulundurulması, traktörlerin römork ile kullanılması durumunda ışık donanımlarının eksiksiz ve arka kısmının iki adet yansıtmalı üçgen reflektör takılması zorunluluğu vardır. Traktör sürücülerinin ve sahiplerinin belirtilen eksikleri gidererek traktörlerin fenni muayene ve zorunlu trafik sigortasını yaptırmaları gerekmektedir.  Trafik denetimlerinde eksiklikleri giderilmeyen sürücü ve traktör sahipleri hakkında Jandarma Trafik Timlerince gerekli yasal işlem yapılacak olup tüm çiftçilerimizi bu konuda uyarırız” dedi.

Ayrıca denetimler öncesi Havza Kaymakamlığı İlçe Jandarma Komutanlığından Çiftçilerimizi uyarmak amacıyla yapmış olduğu anonslarda; Havza’da Meydana gelen traktör kazalarını azaltmak amacıyla tüm traktörlerde koruma kabini, emniyet tacı veya çerçevesi, sarı dönerli çakar lamba, römorkların arka kısmında ise iki adet yansıtmalı üçgen reflektörlerin tamamlanmasını, eksiklikleri giderilmeyen sürücü ve traktör sahiplen hakkında yasal işlemlerin yapılacağı bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı